حمایت از صنعت فرش در آران و بیدگل

حمایت از صنعت فرش در آران و بیدگل

آخرین ویرایش : چهارشنبه 22، دی 1400

 صنعت فرش ماشینی و حتی فرش ماشینی از مهم ترین صنایع در شهرستان آران و بیدگل و کاشان هستند که برای بسیاری از مردم این خطه و حتی برای مردم دیگری که از شهرهای مختلف به این شهرستان آمده اند ایجاد شغل کرده است. از طرف دیگر قطبی از صادرات کشور را همین منطقه با تولید فرش های ماشینی به دست گرفته اند به همین دلیل ضرورت توجه به این صنعت در این منطقه وجود دارد از این رو صحبتی با سرپرست فرمانداری این شهرستان انجام شده که ایشان نیز فرمودند همان گونه که می دانید رهبر معظم انقلاب نیز امروزه به امر تولید و اهمیت آن توجه بسیار زیادی کرده اند 


علی اکبر رضایی در دیدار با جمعی از صنعتگران و فعالان این حوزه در شهرستان اعلام کردکه درست است باید به مسائل موبوط به اقتصاد مقاومتی توجه بسیار زیادی انجام شوند اما مهم ترین مولفه ای که برای رسیدن به اقتصاد مقاومتی اهمیت به موضوع تولید است .


ایشان فرمودند که لازم است از تولیدکنندگان و صنعتگران در این حوزه حمایت های لازم انجام شود به همین دلیل فرمانداری اران و بیدگل نیز با توجه به فرمایشات رهبر معظم انقلاب اسلامی از هیچ تلاشی برای حمایت از صنعتگران در چارچوب های قانونی  کوتاهی نمی کند ایشان فرمودند که امسال کاشان دومین قطب تولید فرش ماشینی در سطح جهان و بزرگترین تولید کننده فرش در ایران است که رسالت بزرگ تولید نیز امروزه به شهرک های اران و بیدگل سپرده شده است طوری که بیشتر از 800 واحد تولیدی و صنعتی در این بخش وجود دارد که بخش زیای از صنعت فرش کشور و دیگر صنایع وابسته را به خود جلب کرده است .


ایشان اعلام کردند که باید از این صنایع در حوزه فرش ماشینی مخصوصا به بهترین شکل بهره برد و به همین دلیل لازم است که از دستگاه های اجرایی شهرستان با فعالین این دو بخش همکاری های لازم را داشته باشند.

ایشان گفتند که قلب تپنده صنعت در شهرستان کاشان و آران و بیدگل و حتی کشور همین شهرک صنعتی سلیمان صباحی بیدگل است .که بیش از 20 هزار نفر در بخش صنعت آران و بیدگل مشغول به کار هستند . ایشان فرمودند که صنعتگران در این شهر در خط مبارزه با تحریم ها به مبارزه می پردازند و همواره خط تولید را پویا نگه داشته اند. و این موضوع نیاز دارد تا دولت مردان به کمک این واحد های صنعتی بشتابند .