مراحل خرید فرش سجاده ای کدام است ؟

آیا می دانید که فرایند خرید فرش سجاده ای باید به چه صورت انجام شود ؟ فرش های سجاده ای از مهم ترین نیازهای یک مسجد و حسینه می باشد و در واقع نوعی فرش جانمازی و یا فرشینه برای مسجد محسوب می شوند , قبل تر ها از فرش های ماشینی  و یا موکت و یا حتی گلیم برای مسجد و حسینیه استفاده می کردند حتی امروزه هم از فرش های ماشینی گاها برای حسینیه ها استفاده می کنند اما نوع مهمی از فرش هایی که برای مساجد و حسینیه ها وجود دارد فرش های مسجد یا همان سجاده فرش است که از دهه 70 وارد بازار فرش ماشینی شدند و جزیی از محصولات فرش هستند , سجاده فرش های ماشینی در کیفیت های مختلفی تولید می شوند و حتی طرح و رنگ های متفاوتی هم دارند و همین عامل موجب مشکل در خرید می شود و در واقع انتخاب را برای خریداران فرش سجاده ای مشکل می کند . در این نوشته قصد داریم به توضیح فرایند خرید فرش مسجد از سایت سجاده فرش سوگند بپردازیم . 

 

بخوانید  : فرش سجاده ای 700 شانه 

خرید فرش سجاده ای : 

 


برای خرید فرش سجاده ای مسجد اول باید حتما تصمیم بگیرید که آیا فرش سجاده ای می خواهید برای مسجد و حسینیه خود خریداری کنید و یا این که دوس دارید فرش ماشینی بخرید ؟ اگر می خواهید فرش ماشینی خریداری کنید بهتر است که از ابتدا به دنبال کیفیت مناسب سجاده باشید در واقع از اول انتخاب کنید که چه سجاده فرشی می خواهید خریداری کنید , در واقع کیفیت فرش سجاده ای در خرید آن حرف اول را می زند , اما به نظر شما کدام کیفیت فرش مسجد را خریداری کنیم ؟ در ادامه شرح می دهیم , در مرحله بعدی باید به انتخاب تولید کننده برای خرید فرش مسجدی بگردید , سعی کنید که فرش سجاده ای مد نظر خود را حتما از تولید کننده قابلی خریداری کنید که کاملا به فرایند تولید آگاهی داشته باشد تا مشکلی در نصب و همچنین ضمانت پس از فروش فرش سجاده ای نداشته باشید . 

 

 

کدام سجاده فرش را بخریم ؟ 

 


برخی از ما می پرسند که بهتر است کدام کیفیت فرش سجاده ای را خریداری کنیم؟ اگر بخواهید از ما بپرسید که چه کیفیتی از سجاده فرش خوب است مسلما به شما می گوییم که حتما سجاده فرش هایی را خریداری کنید که صد در صد اکرولیک هیت ست شده باشند تا هم ماندگاری داشته باشند و هم این که شفاف باشند چنان شانه و تراکم فرش سجاده ای اهمیت ندارد در واقع شانه و تراکم فرش های سجاده ای تنها می توان گفت که قیمت فرش های مسجد را جابجا می کنند , در واقع اگر توانایی خریداری فرش سجاده ای با کیفیت تر دارید سعی کنید فرش های مسجدی 700 شانه با تراکم بالا مثلا 2550 دستبافت گون خریداری کنید , اما اگر به دنبال خرید فرش سجاده ای گوشتی کیفیت مناسبو قیمت مناسب هستید در واقع سجاده فرش های خاب دار هسید بهتر است سجاده فرش های 500 شانه تراکم 1000 و یا 1200 خریداری کنید زیرا که هر چه تراکم فرش سجاده ای  وشانه آن بالاتر می رود میزان ارتفاع خاب فرش سجاده ای کمتر می شود در واقع سجاده فرش ارتفاع خاب ان کمتر می شود. 

 

 

سجاده فرش چه رنگی بخریم ؟ 

 


انتخاب رنگ فرش سجاده ای برای خرید تا حد زیادی وابسته به سلیقه ی هیات امنای مساجد دارد و علاوه بر این وابسته به این دارد که مسجد دارای چه مشخصاتی باشد و معماری مسجد چگونه باشد هر چه معماری مسجد سنتی تر باشد و نمای سبز مسجد مدینه را داشته باشد معمولا از سجاده فرش های سبز استفاده می کنند اما باید بگوییم که امروزه بسیاری از مساجد به خاطر این که اولا رنگ آبی موجب ایجاد آرامش در مسجد می شود و از طرف دیگر موجب بزرگتر شدن فضای مسجد می شود به همین دلیل بسیاری به دنبال استفاده از فرش سجاده ای آبی هستند برخی دیگر در مساجد از سجاده فرش های زرشکی و روناسی هستند که موجب ایجاد شور و نشاط در مسجد و حسینیه می گردد . اما اگر برای حسینیه قصد دارید فرش بخرید بهتر است فرش هایی با رنگ سرمه ای و یا اینکه فیلی خریداری کنید . اما سعی کنید اگر فرش ماشینی برای مسجد می خرید در سایز های بزگتر خریداری کنید مثلا فرش های ماشینی 12 متری مناسب ترند . 

 

 

کدام طرح فرش سجاده ای را بخریم ؟ 

 


برخی از ما میپرسند آیا طرح خاصی برای مسجد بخریم ؟ باید بگوییم همواره سعی کنید طرح های اصیل و قدیمی از فرش سجاده ای را بخرید امروزه بالغ بر 700 طرح برای سجاده فرش ها و فرش های مسجدی در دو شکل تشریفاتی و حتی محرابی وجود دارد باید بدانیم که بهتر است اگر می خواهید یکپارچگی مسجد بیشتر شود بهتر است از سجاده های محرابی استفاده کنید در مساجد و نمازخانه های بین راهی همین سجاده ها مناسب ترند اما اگر به دنبال فرش سجاده ای هستید که برای مساجد اهل سنت استفاده کنید فرش های تشریفاتی می تواند انتخاب خوبی باشد . اگر فرش هم برای مسجد پهن می کنید بهتر است فرشی خریداری کنید که یا افشان باشد یااینکه فرش های اصیل مانند اصفهان و نایین را خریداری کنید . 

 

بخوانید : طرح های پر فروش فرش سجاده ای 

خرید اینترنتی فرش سجاده ای : 

 


اگر به دنبال خرید اینترنتی فرش سجاده ای هستید بعد از اینکه با توجه به توضیحات بالا فرش سجاده ای مد نظر خود را از نظر کیفیت و طرح و رنگ انتخاب کردید , می توانید از طریق سایت فرش و سجاده فرش سوگند اقدام کنید , طرح مد نظر خود را برای مدیران ما با نرم افزارهای  ارتباطی انلاین مانند واتس اپ یا تلگرام ارسال کنید , بعد از آن حتما در زمان سفارش کروکی از مسجد و حسینیه خود داشته باشد , بعد از آن که طرح , رنگ , متراژ مسجد خود را برای مدیران فروش ما فرستادید سفارش را قطعی کنید و مقداری بیعانه واریز کنید . باید بگوییم که از انجا که شرکت فرش  وسجاده فرش سوگند خود شرکتی تولیدی است قادر است که حتی فرش های سجاده ای را به صورت قسطی هم به فروش برساند , به همین دلیل خرید فرش مسجد را برای شما اسان کرده است .

 

بخوانید : فروش اینترنتی فرش سجاده ای