کارخانه فرش سجاده ای کجاست ؟

کارخانه فرش سجاده ای کجاست و چه تولیداتی دارد ؟ کارخانه فرش مسجد و سجاده فرش سوگند در کدام منطقه واقع شده است ؟ برخی به دنبال خرید حضوری فرش سجاده ای برای مسجد و حسینیه هستند به همین دلیل می خواهند بدانند که برای خرید فرش های مسجد و حسینیه باید به کجا سفر کنند و همچنین از کدام شرکت های تولیدی فرش سجاده ای بهتر است سجاده فرش خریداری کنند ؟ کدام یک از فرش های محرابی سجاده ای و یا سجاده های تشریفاتی همواره در مساجد موجود اند و خریدار می توانند بلافاصله ان را خریداری کنند ؟ قیمت فرش های سجاده ای چقدر است ؟ فرش سجاده ای ارزان آیا کیفیت دارد ؟ فرش سجاده ای دست دوم نیز می توانند برای مسجد و حسینیه خود خریداری کنند و یا اینکه در کاشان تنها فرش های سجاده ای با کیفیت وجود دارد ؟ در این نوشته می خواهیم به صورت کامل به شرح این موضوع پرداخته و بهترین شرکت سجاده باف کاشان را معرفی کنیم تا بتوانید خریدی آسان در زمینه فرش سجاده ای داشته باشید . 

 

 

کارخانه فرش سجاده ای چیست ؟ 

 


کارخانه فرش سجاده ای و یا سجاده باف اصطلاحی است که مردم به شرکت های تولیدی فرش سجاده ای و فرش مسجد می گویند امروزه شاید از 1700 واحد تولیدی فرش های ماشینی تنها 10 کارخانه به صورت مستقیم تنها به تولید فرش سجاده ای جهت مسجد و حسینیه بپردازند لازم به توضیح است که این شرکت ها تنها یک کیفیت از فرش های مسجدی را نیز تولید نمی کنند بلکه هر کدام از ان ها تنوع مختلفی از فرش های حسینیه و نمازخانه دارند حتی شرکت هایی هم هستند که در میان فرش های ماشینی با کیفیت خود محصولی مانند سجاده فرش را تولید میکنند که این مورد بیشتر در میان تولید کنندگان فرش های ماشینی 700 شانه دیده می شوند . یکی از شرکت های تولیدی فرش های سجاده ای  و مسجدی , کارخانه فرش سجاده ای سوگند کاشان است که با نام تجاری سجاده فرش نفیس آران و بیدگل نیز می توانید آن را شناسایی کنید 

 

 

کارخانه فرش سجاده ای سوگند : 

 


کارخانه فرش سجاده ای سوگند یکی از شرکت های تولیدی فرش سجاده ای و سجاده باف کاشان است که به تولید فرش های سجاده ای 500 و 700 شانه می پردازد در واقع این سجاده فرش ها محصولاتی با کیفیت هستند زیرا که سجاده فرش های 440 و 320 شانه به خاطر داشتن شانه کمتر , کیفیت کمتری دارند و و معمولا با الیاف کم کیفیت تری مانند پلی استر و bcf بافته می شوند حال آنکه فرش های سجاده ای 500 و 700 شانه با کیفیت بالاتری بافته می شوند حتی می توان گفت که الیاف آن ها در برخی موارد صد در صد اکرولیک هیت ست شده است که می توانند بهترین نوع فرش های سجاده ای را به وجود اورند اما کیفیت فرش های سجاده ای سوگند کدام است ؟ 

 

 

کیفیت فرش سجاده ای سوگند : 

 


فرش های سجاده ای شرکت سوگند همان طور که گفتیم با کیفیت 500 و 700 شانه بافته می شوند اما سجاده فرش های 500 شانه این شرکت با دو نوع الیاف بافته می شوند هم الیاف ورژن و هم الیاف صد در صد اکرولیک , علاوه بر این که این سجاده فرش ها تراکم های مختلفی را نیز برای خود دارند که از جمله آن می توان به تراکم های 800 , 1000 و 1200 همچنین بافت های تکسیما با تراکم های 1800 و 2100 اشاره کرد , سجاده فرش های 700 شانه شرکت سجاده فرش سوگند نیز با الیاف اکرولیک و ورژن بافته می شوند طوری که تراکم آن ها هم به صورت تراکم 2100 , 2250 ,2550 است اما بهترین فرش سجاده ای که می توانیم از شرکت فرش سوگند بخریم کدام است ؟ 

 

 

بهترین فرش سجاده ای کارخانه فرش سجاده ای سوگند : 

 


بهترین فرش سجاده ای کارخانه فرش سجاده ای سوگند , فرش های سجاده ای 700 شانه هستند که با دستگاه های بافت hcp و یا واندویل بافته می شود البته باید الیاف این گونه سجاده فرش ها نیز به صورت صد در صد اکرولیک هیت ست شده باشد هیت ست شدن فرش های سجاده ای مانع از پرزدهی فرش مسجد شده و عمر و دوام ان را بیشتر می کند . تراکم فرش های سجاده ای 700 شانه با کیفیت بالا چیزی حدود 2550 واقعی است اما هر چه نمره نخ این سجاده فرش ها بالاتر باشد کیفیت فرش های سجاده ای نیز بهتر است . معمولا فرش های 700 شانه با نمره نخ 18 بافته می شوند اما اگر با نمره نخ 21  بافته شوند ریزبافتی ونرمی فرش های ماشینی و  سجاده فرش ها نیز بیشتر می شود. 

 

 بخوانید : فرش سجاده ای 700 شانه 

ادرس کارخانه فرش سجاده ای : 

 


کارخانه های تولید کننده فرش های سجاده ای معمولا در شهرک های تولیدی فرش ماشینی در کاشان و اران و بیدگل وجود دارند کاشان , مهد تولید فرش ماشینی است طوری که امروزه در منطقه کاشان حدود 7 شهرک فعال برای تولید انواع فرش های ماشینی وجود دارد , از بزرگترین شهرک های صنعتی تولیدی فرش ماشینی در کاشان , شهرک سلیمان صباحی در اران و بیدگل است که بالغ بر 1400 واحد تولیدی در این شهرک وجود دارد , ادرس کارخانه فرش سجاده ای کاشان , شرکت فرش سوگند نیز در همین شهرک صنعتی سلیمان صباحی قرار دارد , اگر می خواهید به صورت مستقیم به خرید فرش سجاده ای و فرش مسجدی بپردازید بهتر است از این شرکت تولیدی خرید کنید . 

 

 


فرش سجاده ای ارزان و دست دوم : 

 


برخی از ما می پرسند که آیا می توان فرش های سجاده ای ارزان و دست دوم از کاشان و اران و بیدگل خرید کرد , باید بگوییم که امکان خرید فرش های سجاده ای ارزان از کاشان وجود دارد زیرا که کارخانه هایی هم هستند که سجاده فرش های 320 شانه با الیاف کم کیفیت هم تولید می کنند اما فرش های سجاده ای دست دوم امروزه در کاشان وجود ندارد مگر اینکه بتوانید آن را در مراکز خرید پیدا کنید . اما باید به شما بگوییم که هیچگاه به دنبال ارزانی و خرید فرش های مسجد بی کیفیت نباشید زیرا که هیچ ارزانی بی دلیل نیست . 

 

بخوانید : فرش سجاده ای ارزان

فرش سجاده ای محرابی موجود است یا تشریفاتی ؟ 

 


اما گاهی برای خرید فرش های سجاده ای خریداران فرش سجاده ای به دنبال فرش های مسجدی موجود هستند و می پرسند که کدام یک از سجاده فرش ها در مرکز تولیدی فرش های سجاده ای موجود اند , باید بگوییم که بیشتر فرش های سجاده ای محرابی آن هم در متراژهای کم حدود 100 متر از طرح های پر فروش در کاشان موجود است که می توانید آن را خریداری کنید .

 

بخوانید : فرش محرابی سجاده ای