قیمت سجاده فرش متری  چقدر است ؟

قیمت سجاده فرش متری به چه عواملی وابسته است و کدام سجاده فرش های ماشینی نسبت به بقیه سجاده فرش ها گران تر هستند کدام سجاده فرش ها نسبت به بقیه ارزان ترند ؟ برای خرید مطمئن و به صرفه فرش سجاده ای , فرش مسجدی را از کدام فروشگاه اینترنتی یا مغازه در شهر خودمان خریداری کنیم ؟ آیا بهتر است از فرش سجاده ای در مسجد خود استفاده کنیم و یا اینکه فرش برای مسجد خود خریداری کنیم ؟ کدام طرح و رنگ فرش سجاده ای متری امروزه به روز تر بوده و در مساجد و حسینیه ها بیشتر استفاده می شود ؟ فرش محرابی سجاده ای بخریم و یا اینکه تشریفاتی بخریم ؟ در این نوشته قصد داریم کاملا موضوعات گفته شده در بالاتر را شفاف سازی کنیم تا بتوانیم انتخاب خوبی در خرید انواع فرش های ماشینی و سجاده ای داشته باشیم به همین دلیل با ما همراه باشید . 

 

بخوانید : فرش سجاده متری 

سجاده فرش متری : 

 


همان گونه که قبلا هم گفتیم فرش های سجاده ای به صورت متری به فروش می رسد درست است که حتی برخی مواقع مثلا برای هدیه دادن و یا اشانتیون ممکن است فرش های سجاده ای به صورت تکی زیگزاگ شوند و استفاده شوند اما بیشتر مواقع سجاده فرش های موجود در بازار فرش ماشینی به صورت متری ودر واقع رولی بافته می شوند  و به فروش می رسند , به همین دلیل قیمت فرش های سجاده ای نیز بر حسب همین سجاده متری محاسبه می گردد. جالب است بدانید که هم سجاده فرش های محرابی و هم سجاده فرش های تشریفاتی و حتی سجاده های یکپارچه تماما به صورت متری به فروش می رسند اما چه عواملی روی قیمت فرش های سجاده ای اثر گذار است ؟ 

 

بخوانید : فرش برای مسجد 

 

 

عوامل موثر در قیمت فرش سجاده ای متری : 


عوامل مختلفی می تواند روی قیمت فرش سجاده ای اثر گذار باشد که از جمله آن می توان به موارد زیر اشاره کرد هر کدام از عواملی که روی قیمت فرش مسجدی اثر گذار است به صورت کوتاه شرح می دهیم . 

 

 

شانه فرش مسجد : 

 


شانه به تعداد گره هایی گفته می شود که در هر متر مربع از عرض فرش های ماشینی و سجاده ای وجود دارد هر چه تعداد این گره ها در فرش های ماشینی بیشتر باشد کیفیت فرش سجاده ای و فرش مسجدی نیز بیشتر می شود امروزه بیشتر فرش های سجاده ای موجود در بازار به صورت 320 و 440 و 500 و 700 شانه هستند حتی در برخی مواقع سجاده هایی نیز در بازار فرش ماشینی یافت می شوند که 1000 شانه هستند اما کاملا دستبافت گون اند , سجاده فرش های 1000 شانه چنان برای مساجد داخل کشور استفاده نمی شوند زیرا که قیمت این گونه فرش های مسجد بسیار بالاست . 

 

 

تراکم فرش سجاده ای : 

 


تراکم به تعداد گره هایی از فرش ماشینی گفته می شود که در هر متر مربع از طول فرش سجاده ای وجود دارد تعداد گره های تراکم فرش ماشینی تا حد زیادی وابسته به شانه فرش های سجاده ای می باشد مثلا می توان گفت که فرش های سجاده ای 700 شانه می توانند با تراکم های مختلفی از جمله تراکم 1800 و 2100 و 2250 و 2550 و 3000 بافته شوند تراکم اصلی و نرمال برای سجاده فرش ها و فرش های ماشینی 700 شانه همان تراکم 2550 است هر چه تراکم فرش های سجاده ای در شانه مشخص بیشتر باشد سجاده فرش زیربافت تر بوده و قیمت بالاتری دارند و کیفیت بهتری نیز خواهند داشت . اما این که سجاده فرش های ماشینی در تراکم های بالاتر خریداری کنیم یا اینکه در تراکم های کمتر ؟ آن چنان مهم نیست بلکه وابسته به این است که میزان برش مردم در خرید فرش سجاده ای چقدر است ؟ 

 

 

جنس نخ فرش سجاده ای : 

 


فرش های سجاده ای می توانند با الیاف متفاوتی بافته شود که از جمله آن ها می توان به الیاف ورژن و پلی استر  و اکرولیک و بی سی اف اشاره کرد هر چه الیاف فرش سجاده ای به اکرولیک نزدیک تر باشد کیفیت فرش های سجاده ای و مسجدی بهتر خواهد بود اما اگر کیفیت فرش های سجاده ای به بی سی اف نزدیک باشد الیاف پلاستیکی است که دوام و ماندگاری ندارد اگر الیاف فرش سجاده ای خریداری می کنید که اکرولیک است حتما دقت کنید که صد در صد اکرولیک هیت ست شده باشند تا پرزدهی نداشته باشند و علاوه بر این ماندگاری و عمر بالاتری داشته باشند . 

 

 

نوع دستگاه بافتی فرش سجاده ای : 

 


یکی دیگر از عواملی که روی قیمت فرش سجاده ای اثر گذار است نوع دستگاه بافتی فرش است طوری که اگر دستگاه بافتی فرش دقیق و درست همان دستگاه فرش ماشینی باشد بافت فرش سجاده ای چه از نظر رخ سجاده فرش چه از نظر صاف و مرتب بودن پشت فرش های سجاده ای بهتر است . امروزه به عنوان مثال در میان سجاده فرش های 700 شانه ان هایی بهتراند که با دستگاه واندویل بافته شده باشند بقیه دستگاه ها معمولا شانه و تراکم واقعی فرش سجاده ای را ندارند اگر به دنبال خرید فرش سجاده ای ارزان تر هستید سعی کنید سجاده هایی خریداری کنید که دستگاه های آن ها واقعی تر نیست 

 

 

پود فرش سجاده ای  : 

 


یکی دیگر از عواملی که روی قیمت فرش سجاده ای متری اثر گذار است پود فرش سجاده است هر چه پود فرش سجاده ای به پنبه نزدیک تر باشد کیفیت فرش های سجاده ای مخصوصا در بافت های 500 و 700 شانه بهتر است . 

 

 

رنگ  و طرح فرش سجاده ای : 

 


کدام رنگ و طرح فرش سجاده ای قیمت بالاتری دارد ؟ باید بگوییم تنها عاملی که در قیمت فرش های سجاده ای اثر گذار نیست رنگ  و طرح فرش های سجاده ای موجود در بازار است در واقع می توان گفت که غیر از فرش های سجاده ای تشریفاتی که هزینه طراحی , قیمت آن ها را دو برابر می کند هیچ سجاده ای با هیچ رنگ و طرحی نمی تواند قیمت فرش های مسجد را تحت تاثیر قرار دهد . 

 

 

فروش اینترنتی فرش سجاده ای : 

 


برای خرید فرش سجاده ای بهتر است از طریق , خرید اینترنتی فرش سجاده ای از سایت های تولید فرش مسجدی اقدام کنیم , یکی از بزرگترین تولید کننده های فرش سجاده ای در کاشان , فرش سجاده ای سوگند است که فروش اینترنتی فرش مسجد آن در سایت سجاده فرش سوگند صورت می گیرد  

 

بخوانید : فروش اینترنتی فرش سجاده ای