قیمت فرش سجاده ای 500 شانه

از بهترین انواع فرش سجاده ای و فرش مسجد که در بازار فرش ماشینی موجود است می توان به سجاده فرش های 500 و 700 شانه اشاره کرد قیمت فرش سجاده ای 500 شانه نکته ی مهمی در خرید سجاده فرش ها و فرش های مسجد 500 می باشد .  در این نوشته می خواهیم انواع فرش سجاده ای 500 و 700 شانه را مقایسه کرده و بگوییم که قیمت فرش سجاده ای 700 شانه بیشتر است یا فرش سجاده ای 500 شانه و این که از میان فرش های سجاده ای که کیفیت های 500 شانه دارند کدام یک از فرش مسجدی های موجود در بازار گران تر است و کدام یک ارزان تر هستند اصلا کدام کیفیت از سجاده فرش های موجود در بازار را خریداری کنیم و به سراغ کدام یک از فرش های سجاده ای موجود در بازار فرش ماشینی کلا نرویم .در ادامه کامل به شرح کیفیت های مختلف ازسجاده فرش های موجود در بازار می رویم . اما در این نوشته تنها در مورد سجاده های 500 شانه سخن می گوییم و سجاده های 700 شانه را در نوشته دیگری بررسی خواهیم کرد.

بخوانید :  فرش سجاده ای 700 شانه

 

قیمت فرش سجاده ای 500 و 700 شانه :

 


می توان گفت که بهترین انواع فرش سجاده ای که در بازار موجود می باشد , فرش های سجاده ای 500 و 700 شانه است , طوری که بسیاری از مساجد و حسینیه ها نیز برای خرید فرش های سجاده ای به دنبال خرید فرش سجاده ای خوب و با کیفیت هستند می توان گفت که سجاده فرش های 700 شانه کیفیت بهتری دارند اما قیمت این سجاده فرش ها نیز نسبت به سجاده های 500 شانه بیشتر است همان طور که می دانید عوامل مختلفی روی قیمت فرش سجاده ای اثر گذار اند که از جمله آن جنس نخ فرش سجاده ای , شانه و تراکم فرش سجاده ای , هیت ست بودن الیاف سجاده فرش , نوع دستگاه بافتی فرش مسجد , تعداد رنگ فرش مسجد و حسینیه , وزن فرش نمازخانه اشاره کرد که هر کدام از این عوامل می تواند در میان حتی سجاده هایی با شانه یکسان نیز ایجاد تفاوت کند به همین دلیل در ادامه قصد داریم در مورد این سجاده فرش ها ریز تر شویم و کاملا ان ها را با هم مقایسه کنیم . 

 

بخوانید : فرش سجاده ای ارزان

 

فرش مسجد 500 شانه : 

 


زمانی که می گوییم فرش مسجد 500 شانه در اصل می توانیم بگوییم که تنها در مورد این سخن گفته ایم که شانه فرش چقد است و سخنی از تراکم و نوع بافت سجاده فرش نکرده ایم حال انکه هر کدام از عوامل چگونه می توانند روی کیفیت فرش سجاده ای 500 شانه اثر گذار باشند موضوعی است که در ادامه به سخن در مورد ان می پردازیم . 

 

 

تراکم فرش های سجاده ای 500 شانه : 

 

 

تراکم فرش های سجاده ای 500 شانه بسیار متفاوت است طوری که برخی از سجاده فرش ها با تراکم های 800 و 1000 و 1200 بافته می شوند حتی گاهی ممکن است با تراکم 960 هم بافته شوند , برخی دیگر از فرش های سجاده ای 500 شانه با تراکم 1800 و 2100 و 2250 و حتی 2400 بافته می شوند این که تراکم فرش های سجاده ای تا چه حد می تواند باشد موضوعی است که تا حد زیادی وابسته به دستگاه بافتی فرش سجاده ای دارند . اما هر چه تراکم فرش های سجاده ای بالاتر رود مشخصا قیمت سجاده فرش های ماشینی نیز زیاد می شود 

 

 

دستگاه بافتی فرش های مسجد 500 شانه : 

 


امروزه چندین نوع دستگاه برای بافت فرش های 500 شانه وجود دارند که از جمله آن می توان به دستگاه های asr و دستگاه های adr و تکسیما اشاره کرد . تفاوت این دستگاه ها یک در میزان تولید فرش های سجاده ای این دستگاه ها بوده و از طرف دیگر تراکم بافتی که دارند به طور مثال دستگاه های تکسیما تنها می توانند در ماه 300 تخته تولید فرش ماشینی 12 متری داشته باشند حال اینکه دستگاه های asr حتی می توانند تا ماهانه 900 تخته فرش ماشینی نیز تولید کنند در این صورت میزان راندمان تولید آن ها بالا تر بوده . اما دستگاه بافتی در میان فرش های 700 شانه چنان تاثیری در قیمت فرش های سجاده ای 500 شانه ندارد . 

 

 

تعداد رنگ فرش ماشینی 500 شانه : 

 


عاملی که می تواند تفاوت در قیمت فرش های مسجد 500 شانه ایجاد کند می تواند تعداد رنگ فرش های ماشینی و سجاده فرش باشد طوری که برخی سجاده فرش های 500 شانه 5 رنگ اند برخی دیگر 6 رنگ برخی 7 و برخی 8 رنگ , هر چه تعداد رنگ فرش ماشینی بیشتر باشد , قیمت سجاده فرشها نیز بیشتر خواهد شد , باید بگوییم که سجاده های 8 رنگ بیشتر در میان فرش های تکسیما دیده می شوند .

 

 

نوع الیاف فرش مسجد 500 شانه : 

 


عامل دیگری که تعیین قیمت در میان سجاده های 500 شانه می کند نوع الیاف می باشد , در واقع می توانیم بگوییم که مهم ترین عامل تعیین قیمت در میان فرش های ماشینی 500 شانه همان رنگ می باشد , امروزه برخی الیاف سجاده های 500 شانه bcf بوده که ارزان ترین نوع سجاده فرش های ماشینی را شامل می شوند , برخی دیگر پلی استرند , سجاده فرش های پلی استر نیز خود ارزان هستند , برخی دیگر پلی استر ورژن هستند سجاده های ورژن نسبت به پلی استر گران تر هستند برخی تولید کننده ها در میان فرش های سجاده ای 500 شانه ورژن تقلب کرده و برخی الیاف کم مصرف تر ان ها را الیاف پلی استر می زنند . برخی دیگر از سجاده فرش های ماشینی 500 شانه تک نخ می باشند , سجاده فرش های تک نخ همان طور که قبلا هم اشاره کردیم در اصل از یک نخ اکرولیک تشکیل شده اند و بقیه نخ های این فرش های ماشینی که فقط 25 درصد از الیاف ان را تشکیل می دهند الیاف اکرولیک می باشند . نوع دیگری از سجاده فرش های ماشینی موجود در بازار سجاده فرش هایی هستند که صد در صد اکرولیک هیت ست شده می باشند که در واقع بهترین نوع الیاف فرش سجاده ای می باشند و سجاده فرش های ان ها گران ترین نوع سجاده فرش در میان سجاده های 500 شانه است . 

 

 

 

هیت ست بودن الیاف فرش سجاده ای : 

 


هیت ست شدن الیاف فرش سجاده ای مانع پرزدهی سجاده فرش ها می شود و عمر و دوام آن ها را بیشتر می کند به همین دلیل است که می گوییم اگر به دنبال خرید فرش سجاده ای خوب و باکیفیت مناسب هستید حتما سجاده هایی خریداری کنید که هیت ست شده باشند .