قیمت فرش سجاده ای کاشان

قیمت فرش سجاده ای کاشان , وابسطه به کیفیت فرش های سجاده ای است هر چه کیفیت سجاده فرش ها بهتر باشد به طبع قیمت فرش های مسجدی نیز افزایش پیدا می کند  اما شاید اطلاعاتی در مورد کیفیت سجاده ها و فرش های مسجدی نداشته باشید در این نوشته می خواهیم شما را با کیفیت انواع فرش های سجاده ای به طور کامل اشنا کنیم . باید بدانید که فرش سجاده ای در اصل در کاشان تولید شد در واقع مهد فرش مسجدی کاشان است اما امروزه تمامی دستگاه های تولیدی فرش ماشینی هم می توانند سجاده فرش تولید کنند علاوه بر این که می شنویم سجاده فرش کاشان , گاهی با واژه ی فرش سجاده ای مشهد هم روبرو می شویم .الیاف برتر فرش های سجاده ای هم  خود در مشهد تولید می شوند اما در کاشان نیز این الیاف تا حد زیادی استفاده می شوند 

 

 

عوامل مشخص کننده قیمت فرش سجاده ای : 

 

در زمان خرید هر محصول , مشخصا قیمت عامل مهمی است , فرش سجاده ای از مهم ترین محصولاتی است که برای مفرش کردن مساجد و حسینیه ها استفاده می شود قیمت فرش سجاده ای می تواند عامل تعیین کننده در خرید کیفیت سجاده فرش باشد زیرا که معمولا هزینه فرش های سجاده ای برای مساجد و حسینیه ها توسط هیات امنای مسجد تامین می گردد و هیات امنای مسجد همواره طبق همین مقدار هزینه قادر به خرید فرش سجاده ای برای مسجد هستند. به همین دلیل باید عوامل تعیین کننده فرش سجاده ای را بشناسیم تا بتوانیم طیق آن برای کیفیت سجاده فرش تصمیم گیری کنیم . این عوامل عبارتند از : 
1)    شانه و تراکم فرش سجاده ای 
2)    جنس نخ فرش سجاده ای 
3)    جنس پود فرش سجاده ای 
4)    دستگاه بافت سجاده فرش مسجد 
در ادامه به طور کامل هر کدام از این عوامل را شرح می دهیم تا بتوانید انتخاب درستی انجام دهید 

 


شانه فرش سجاده ای  :

 


شانه در فرش ماشینی و سجاده فرش و تمامی محصولات بافته شده توسط دستگاه های بافندگی به تعداد گره هایی گفته می شود که در هر متر مربع از عرض فرش ماشینی وجود دارد گفته می شود طوری که هر چه تعداد گره ها بیشتر باشد فرش متراکم تر شده و کیفیت آن بهتر می گردد اما آیا می دانید امروزه فرش های سجاده ای با چه شانه هایی بافته می شود؟ 
1)    سجاده فرش ماشینی 320 شانه 
2)    سجاده فرش ماشنیی 440 شانه 
3)    فرش سجاده ای 500 شانه 
4)    فرش مسجدی 700 شانه 
5)    فرش سجاده مسجدی 1000 شانه 
بهترین و با کیفیت ترین فرش های سجاده ای امروزه فرش های سجاده ای 700 شانه می باشند .

 

 

تراکم سجاده فرش ماشینی : 

 


تراکم در فرش های سجاده ای به تعداد گره هایی گفته می شود که در هر متر مربع از طول سجاده فرش وجود دارد 
تراکم سجاده فرش ها دقیقا در راستای عمود از شانه فرش سجاده  وجود دارد , هر چه شانه فرش سجاده ای بیشتر باشد , تراکم آن ها نیز بیشتر می شود در واقع می توان گفت که تراکم تا حد زیادی به شانه فرش بستگی دارد 
اگر می خواهید تراکم و یا شانه سجاده فرش را تشخیص دهید 10 سانتی متر از پشت فرش های ماشینی را در نظر بگیرید تعداد گره های افقی و عمودی آن را بشمارید اگر تعداد گره ها را بشمارید اگر به طور مثال 70 گره در 10 سانتی متر وجود داشته باشد در 10 ضرب کنید 700 گره دارید اگر این تعداد گره ها عرضی باشد , شانه فرش مشخص می شود 700 میزان شانه است که میشود 700 شانه ولی اگر تعداد گره ها طولی باشد , 700 تراکم هر متر مربع است و اگر در 3 ضرب کنی تراکم فرش بدست می آید و تراکم 2100 می شود. 

 

 

فرش های 700 شانه چه تراکم هایی دارند؟ 

 


امروزه فرش های 700 شانه و سجاده فرش های 700 شانه تراکم های متفاوتی دارد 
برخی فرش ها با تراکم 2100 بافته میشوند برخی دیگر تراکم 1800 دارند حتی برخی دیگر تراکم 2250 دارند 
بهترین تراکم سجاده فرش های 700 شانه , سجاده فرش های تراکم 2550 دستبافت گون هیت ست شده است . 

 

 

جنس الیاف فرش سجاده ای : 

 


بهترین الیاف برای بافت فرش سجاده ای , الیاف صد در صد اکرولیک هیت ست شده می باشد این الیاف عمر و دوام و ماندگاری بالایی دارند علاوه بر این که این الیاف نرم و شفاف بوده و رخ زیباتری را به سجاده فرش های ماشینی می بخشند برخی سجاده فرش ها را با الیاف پلی استر و پلی استر ورجین بافت می کنند پیشنهاد ما این است که الیاف پلی استر اصلا فایده ندارد پس سعی کنید که آن ها را خریداری نکنید اما الیاف ورجین از ضایعات الیاف اکرولیک بوجود می آید و تفاوت چندانی با الیاف اکرولیک ندارد همچنین عمر و دوام و ماندگاری این فرش ها نیز متاسب است به همین دلیل به راحتی می توانید ان را خریداری کنید الیاف دیگر فرش الیاف bcf است پیشنهاد ما به شما این است که تا می توانید این فرش ها را خریداری نکنید زیرا که فقط برای صادرات مناسب اند و به راحتی می سوزند و چنان کیفیت ندارند عمر فرش های بافته شده با این الیاف نهایت سه سال است . 

 

دستگاه بافت فرش ماشینی : 

 


عامل دیگری که تعیین کننده کیفیت فرش های ماشینی می باشد نوع دستگاه بافتی فرش ماشینی است هر چه دستگاه بافتی در شانه مشخص بهتر باشد کیفیت بافت نیز بهتر می شود مثلا برای بافت سجاده فرش های 700 شانه که در ادامه بیشتر آن را شرح می دهیم دستگاه های بافتی متفاوتی وجود دارد که از جمله آن ها می توان به دستگاه های 700 شانه تبدیلی , 700 شانه شونهر , دستگاه 700 شانه واندویل و دستگاه های تکسیما اشاره کرد بهترین بافت برای فرش های ماشینی 700 شانه برای فرش های بافته شده با دستگاه واندویل است . که به آن ها فرش های 700 شانه hcp گفته می شود . 

 

پود فرش های سجاده ای : 

 


فرش های سجاده ای هر کدام با پود های مختلفی بافته می شوند از جمله آن می توان به جوت و پنبه اشاره کرد , فرش های بافته شده با پود پنبه کیفیت بالایی دارند اما همیشه فرش های سجاده ای را خریداری کنید که علاوه بر پود پنبه مقداری هم جوت داشته باشند تا فرش ها به راحتی شکننده نشوند. 

 

 

قیمت فرش سجاده ای کاشان : 

 


قیمت فرش سجاده ای کاشان با توجه به موارد بیان شده در بالا همواره متفاوت است به همین دلیل نمی توان گفت که قیمت اصلی این فرش ها چقدر است . اگر به دنبال فرش سجاده ای خوب هستید حتما فرش سجاده ای 700 شانه خریداری کنید اگر وسع مالی برای خرید سجاده فرش با کیفیت را دارید سجاده های  صد در صد اکرولیک حتی با تراکم های پایین خریداری کنید اما اگر به دنبال فرش های سجاده ای ارزان قیمت تر هستید فرش های سجاده ای 700 شانه ورژن را خریداری کنید . شرکت فرش سجاده ای سوگند بزرگترین تولید کننده فرش سجاده ای است که سجاده فرش های آن با بهترین کیفیت و الیاف بافته می شوند.