قیمت فرش مسجدی در سال 1400

قیمت فرش مسجدی در سال 1400 با توجه به تورمی که روی قیمت مواد اولیه وجود دارد همواره در حال تغییر است به همین دلیل نمی توان قیمت جامع و کاملی برای سجاده فرش ها در نظر گرفت اما حدود قیمت فرش های سجاده ای و حداقلی قیمت ها را می توان گفت . اما فرش مسجدی و سجاده فرش ها خود در طرح ها و مدل های متفاوتی بافته می شوند اما تنوع مدل های فرش سجاده ای از محرابی و تشریفاتی گرفته تا فرش های ماشینی چنان تفاوتی در قیمت های ان ها ایجاد نمی کند طوری که قیمت فرش های مسجدی تشریفاتی و محرابی برحسب متر مربع به یک صورت است اما قیمت فرش های ماشینی که به عنوان سجاده فرش استفاده می شوند کمتر از قیمت فرش های تشریفاتی است از طرف دیگر قیمت سجاده فرش های یکپارچه و بزرگپارچه بیشتر از قیمت فرش های تشریفاتی است . اما حدود قیمت فرش های سجاده ای به عواملی بستگی دارد که در این قسمت اشاره ای به ان شده و به صورت کامل آن را توضیح می دهیم . 

 

 

 عوامل مهم تعیین قیمت فرش مسجدی در سال 1400 :

 


عواملی که در تعیین قیمت فرش مسجدی اثر گذار است عبارت است از : 
1)    شانه و تراکم فرش های مسجدی 
2)    جنس نخ فرش های سجاده ای 
3)    ارتفاع خاب فرش های سجاده ای 
4)    نوع دستگاه بافت فرش سجاده ای مسجدی 
هر کدام از این عوامل در این نوشته تشریح می گردد و طبق همین عوامل قیمت ها اعلام می گردد. 

 

 

شانه و تراکم فرش های مسجدی : 

 


فرش های مسجدی با چه شانه و تراکمی بافته می شود ؟امروزه سجاده فرش هایی که در بازار موجودند با شانه های مختلفی بافته می شود که از جمله آن می توان به سجاده های 320 و 440 و 500 و 700 شانه اشاره کرد که بهترین سجاده فرش های بافته شده همان سجاده های 500 و 700 شانه است . هر کدام از سجاده فرش های ماشینی که شانه مشخصی داشته باشند تراکم های معینی نیز بر حسب شانه های خود دارند مثلا سجاده فرش های 700 شانه امروزه با تراکم های مختلفی همچون 1800 , 2100 , 2250 و 2550 بافته می شود , هر چه در شانه مشخص تراکم فرش های مسجدی بالاتر باشد کیفیت آن بیشتر شده و قیمت آن نیز بالاتر می گردد .و کیفیت فرش سجاده ای نیز بهتر می شود. 

 

 

جنس نخ فرش های سجاده ای : 

 


امروزه تنوع الیاف و نخ فرش های سجاده ای متفاوت است و به خاطر افزایشی که در قیمت الیاف با کیفیت وجود دارد همواره تنوع در بافت ها نیز زیاد تر می گردد تا بتوانیم فرش های خوبی را خریداری کنیم . یکی از انواع الیاف فرش های سجاده ای الیاف اکرولیک است که کیفیت بسیار بالایی نیز دارد و عمر و دوام و ماندگاری ان نیز بسیار خوب است الیاف اکرولیک موجب شفافیت و نرمی فرش های مسجدی می گردد اما سجاده فرش هایی که با الیاف اکرولیک بافته می شود قیمت بالایی دارند به همین دلیل هر شخصی نمی تواند آن را خرید کند علاوه بر این سجاده فرش هایی که با الیاف هیت ست اکرولیک نیز بافته می شود نمی سوزند و همین امر مساجد را راغب می کند که به دنبال خرید فرش های مسجدی اکرولیک باشند اما برخی سجاده فرش های دیگر نیز با الیاف ورژن و پلی استر بافته می شوند این الیاف هیت ست شده هستند اما مهم ترین مشخصه آن ها این است که فرش های ان ها نرمی و لطافت ندارد و فرش های آن ها کمی زبر هستند . اما نکته ی دیگری نیز که وجود دارد این است که اگر فرش های اکرولیک را نمی توانید خریداری کنید بهتر است فرش های ورژن بهتر است تا فرش های پلی استر. فرش های پلی استر راحت می سوزند و کیفیت خوبی ندارند به همین دلیل بهتر است که این سجاده فرش ها را خریداری نکنید . 

 

 

فرش سجاده ای هیت ست بخرید !!! 

 


اگر به دنبال فرش سجاده ای خوب و با کیفیت هستید حتما سعی کنید سجاده فرش هایی خریداری کنید که کاملا هیت ست شده باشند این سجاده فرش ها پرزدهی ندارند اما فرش های سجاده ای که هیت ست شده باشند حتی اگر در رنگ سرمه ای نیز بافته شده باشد در حالت اکرولیک هیت ست شده هم بازم کمی پرزدهی دارند. به همین دلیل سعی کنید فرش های رنگ های مشکی و سرمه ای به هیچ وجه خریداری نکنید . 

 

 

رنگ فرش های سجاده ای : 

 


این که فرش های سجاده ای بافته شده در چه رنگ زمینه ای بافته شده باشند هیچ تفاوتی در قیمت فرش های سجاده ای ایجاد نمی کند مگر این که کیفیت های مختلف شانه , و تراکم فرش های سجاده ای متفاوت باشد , اما این که فرش سجاده ای بافته شده چند رنگ باشد خود موجب ایجاد تغییرات در قیمت فرش سجاده ای می گردد . مثلا برخی فرش های سجاده ای 500 شانه هشت رنگ بافته می شوند برخی دیگر 5 رنگ برخی دیگر 6 رنگ بافته می شوند همین تفاوت در تعداد رنگ های فرش مسجدی موجب تغییرات در قیمت فرش های مسجدی می گردد. 

 

 

نوع دستگاه بافتی فرش سجاده ای : 

 


امروزه دستگاه های بافتی فرش های سجاده ای در شانه های مختلف با هم متفاوت است . مثلا سجاده فرش های 500 شانه با بافت های مختلفی مانند تکسیما , asr و ژاکارتی بافته می شوند همین عامل موجب تغییرات در رخ فرش های سجاده ای می گردد. همین امر موجب تغییر در قیمت فرش های سجاده ای می گردد . 

 

 

ارتفاع خاب فرش سجاده ای : 

 


هر چه ارتفاع خاب فرش مسجدی و سجاده ای بالاتر باشد , کیفیت فرش سجاده ای بهتر شده و وزن هر متر مربع از آن افزایش داشته همین امر موجب تغییر در قیمت فرش مسجدی شده مثلا فرش های ماشینی 700 شانه می توانند با خواب های مختلفی بافته شده که از جمله آن می توان به خواب های 8 و 10 و 11 میل اشاره کرد. هر چه فرش سجاده ای خواب بالاتری داشته باشد کیفیت بهتری دارد و برای مساجدی مناسب تر است که در مناطق سردسیر استفاده می شود. 

 

 

قیمت فرش مسجدی در سال 1400 : 

 


لیست قیمت فرش مسجدی برخی کیفیت های پر فروش فرش و سجاده فرش سوگند در ادامه شرح داده می شود  :
قیمت فرش سجاده ای 500 شانه الیاف ورجین با تراکم 2100 ( طرح 700 )  از متر مربعی 250 هزارتومان تا 280 هزار تومان 
قیمت فرش مسجدی 500 شانه الیاف ورجین تراکم 2400 ( طرح 700) از متر مربعی 260 تا 290 هزار تومان 
قیمت فرش سجاده ای 700 شانه صد در صد اکرولیک تراکم 2550 از متر مربعی 510 تا 540 هزار تومان 
قیمت فرش سجاده ای700 شانه صد در صد اکرولیک تراکم 2250 از متر مربعی 490 تا 530 هزار تومان 
قیمت فرش سجاده ای 700 شانه صد در صد اکرولیک تراکم 2100 از متر مربعی 450 تا 500 هزار تومان 
قیمت فرش سجاده ای 700  شانه ورجین تراکم 2100 از متر مربعی 350 هزار تومان تا 390 هزار تومان 
این اختلاف قیمت ها به خاطر تغییر در وزن فرش های مسجدی می باشد . که هر چه وزن فرش ها در هر متر مربع بیشتر باشد و تعداد رنگ فرش های سجاده ای بیشتر قیمت نیز رو به بالاتر است . 
لازم به ذکر است که این قیمت ها مختص 30 آبان سال 1400 است و هر روزه قیمت ها تغییر می کند 
بنابراین اگربه دنبال این هستید که قیمت روز فرش سجاده ای را بدانید بهتر است که حتما با مسئولان فروش فرش سجاده ای سوگند تماس بگیرید .