قیمت فرش 700 شانه 9 متری چقدر است ؟

پر فروش ترین فرش در میان فرش های ماشینی 700 شانه همین فرش های ماشینی 9 متری می باشند زیرا برای تمامی خانه ها و سالن ها مناسب اند , البته قبل تر ها که فضاهای خانه ها بزرگتر بود مردم فرش های ماشینی بزرگتری نیز مانند 12 متری خریداری می کردند اما امروزه فرش های ماشینی بسیاری در بازار هستند که در سایزهای متنوعی نیز تولید می شوند برخی به دنبال خرید فرش های ماشینی در سایز مشخص مخصوص خانه و کاشانه خود هستند که در این صورت فرش ماشینی همه فضا را گرفته و بهتر است اگر نیاز به مبلمان داریم فقط مبلمان را در گوشه های پذیرایی قرار دهیم و یا این که کلا مبلمان استفاده نکنیم اما بهتر است که از فرش هایی استفاده کنیم که فقط قسمت میانی خانه را پر کنند به همین دلیل خرید فرش های ماشینی 9 متری بسیار امروزه رواج پیدا کرده اند در این نوشته قصد داریم به توضیح در مورد قیمت فرش ماشینی 9 متری بپردازیم . 

 

 

فرش 700 شانه : 

 

 


یکی از بهترین نمونه های مفروشه که می توان برای هر خانه و کاشانه ای استفاده کرد , فرش های ماشینی 700 شانه هستند این فرش ها, محصولاتی هستند که دقیقا تعداد گره های عرضی آن ها برابر با 700 است هر چه تعداد گره های عرضی کمترباشد , اصل بودن فرش ماشینی نیز کمتر می شود , به همین دلیل می توان گفت که اگر به دنبال فرش ماشینی 700 شانه اصل هستید اول باید تعداد گره های عرضی فرش ماشینی را بشمارید اگر تعداد گره های عرضی در هر متر مربع دقیقا برابر 700 عدد باشد می توانید بگویید که این فرش 700 شانه است , زمانی که فرش ماشینی میخرید سعی کنید فرش های خوب بخرید اولین نسل از فرش های دستبافت گونه فرش های 700 شانه هستند و از انجا که قیمت این فرش ها متناسب است می توانید این فرش های ماشینی را خریداری کنید . اما کدام کیفیت و مشخصات فرش ها بهتر است ؟ کدام سایز از فرش های ماشینی 700 شانه پر فروش تر است ؟ 

 

 

فرش ماشینی 700 شانه 9 متری : 

 


امروزه پر فروش ترین سایزی که برای فرش های ماشینی وجود دارد فرش های9 متری هستند زیرا که سالن ها و پذیرایی های خانه ها و کاشانه ها به نسبت قبل کوچکتر شده اند به همین دلیل بسیاری به دنبال خرید فرش های ماشینی 9 متری هستند از انجا که پر فروش ترین نوع فرش های ماشینی نیز همین فرش های 700 شانه هستند در این نوشته می خواهیم در مورد فرش ماشینی 700 شانه 9 متری توضیحاتی ارائه دهیم . زمانی که می گوییم فرش ماشینی 9 متری است در واقع بدان معناست که عرض ان فرش ماشینی برابر 2.5 متر بوده و طول آن 3.5 متر است . در واقع عرض فرش در جهت شانه فرش ماشینی بافته می شود این موضوع برای تمامی دستگاه های بافت فرش ماشینی به همین صورت است. اما دیگر مشخصات فرش های 700 شانه 9 متری کدام است . دقت داشته باشید که زمانی که می گوییم فرش های 9 متری نظر ما روی فرش های 3*3 نیست . 

 

 

قیمت فرش ماشینی 700 شانه 9 متری : 

 


برخی از ما می پرسند که قیمت فرش ماشینی 700 شانه 9 متری چقدر است ؟ باید بگوییم که قیمت فرش ماشینی 9 متری به عوامل مختلفی بستگی دارد که از جمله آن می توان به تراکم و جنس نخ و تعداد رنگ فرش های ماشینی 700 شانه بستگی دارد , در ادامه در مورد این مشخصات فرش های ماشینی بیشتر توضیح می دهیم تا بفهمیم که قیمت فرش ماشینی 700 شانه 9 متری اصل چقدر است ؟ 

 

 

تراکم فرش ماشینی 700 شانه 9 متری : 

 


تراکم فرش ماشینی 700 شانه 9 متری به تعداد گره هایی گفته می شود که در متر مربع از طول فرش ماشینی وجود دارد اما گره های طولی هر فرش ماشینی در یک متر فرش سنجیده نمی شود و در سه متر مربع از ان حساب می شود امروزه فرش های ماشینی 700 شانه تراکم های مختلفی دارند که از جمله آن ها می توان به تراکم 2100  و 2250 و 2550 و 3000 اشاره کرد , امروزه بیشتر فرش های ماشینی با تراکم 2250 بافته می شوند اما این بدان معنا نیست که تراکم 2250 بهترین تراکم برای فرش های ماشینی 700 شانه است در واقع تراکم 2550 برای فرش های ماشینی بهترین تراکم است که قیمت آن نیز در میان فرش های ماشینی 700 شانه بیشتر است . 

 

 

جنس نخ فرش های ماشینی 700 شانه : 

 


یکی دیگر از مواردی که تعیین کیفیت فرش های ماشینی 700 شانه می کند جنس نخ فرش های ماشینی  700 شانه است . بهترین الیاف برای فرش های ماشینی 700 شانه , الیاف صد در صد اکرولیک هیت ست شده است , طوری که این فرش ها ماندگاری دارند و کیفیت بالاتری نیز دارند و بسیار شفاف و زیبا هستند به خصوص اگر تراکم فرش های ماشینی 700 شانه نیز زیاد باشند اما برخی دیگر از فرش های ماشینی 700 شانه الیاف ورژن دارند این فرش ها ارزان قیمت هستند طوری که دوام و ماندگاری این فرش های ماشینی چیزی حدود 3 تا 5 سال است اما اگر فرش های ماشینی 700 شانه خریداری می کنید اصلا با الیاف bcf خریداری نکنید. زیرا که دوام ندارند و به زودی از بین می روند . 

 

ببینید : فرش 700 شانه ورجین

ببینید : فرش 700 شانه اکرولیک 

بخوانید  : فرش 700 شانه ارزان قیمت 

آیا طرح فرش ماشینی 700 شانه نیز روی قیمت آن اثر دارد ؟ 

 

 


برخی از ما می پرسند که آیا طرح فرش های ماشینی 700 شانه نیز در قیمت آن ها اثر دارند یا خیر؟ باید بگوییم که امروزه فرش های ماشینی با طرح های مدرن و کلاسیک و حتی مدرن وینتیج وجود دارد اما به یاد داشته باشید که اصلا طرح فرش ها روی قیمت آن ها اثر گذار نیست از طرف دیگر رنگ زمینه فرش های ماشینی نیز روی قیمت آن ها هیچ اثری ندارد اما تعداد رنگی که در فرش ماشنیی 700 شانه به کار رفته است روی قیمت آن اثر دارد , برخی فرش های ماشینی 700 شانه 8 رنگ بوده برخی دیگر ده رنگ هستند , فرشهای 10 رنگ قیمت بالاتری نسبت به فرش های هشت رنگ دارند. 

 

 

قیمت فرش 700 شانه 9 متری در دی ماه 1400 : 

 


با توجه به تورمی که در بازار فرش های ماشینی وجود دارد قیمت فرش های ماشینی همواره در حال تغییر است , به همین دلیل قیمتی که در این نوشته به شما عرضه می شود برای فرش های ماشینی 700 شانه 9 متری مخصوص دی ماه 1400 می باشد . قیمت فرش های 700 شانه اکرولیک 9 متری با تراکم 2550 واقعی در حدود 5 میلیون به بالا بوده که با توجه به رنگبندی و نوع نخ فرش های ماشینی 700 شانه در حال تغییر است . قیمت فرش های 700 شانه اکرولیک با تراکم های پایین تر مقداری کمتر است اما فرش های 700 شانه ورجین نیز امروزه در بازار فرش ماشینی وجود دارند که قیمت آن ها برحسب 9 متری در حدود سه میلیون و نهصد هزار تومان به بالاتر می باشد . حتما در زمان خرید فرش های ماشینی 700 شانه از مشاوره های مسئولان فروش فرش سوگند استفاده کرده تا بتوانید انتخاب خوبی داشته باشید .