انواع گلیم فرش آشپزخانه کدام است ؟!!

یکی از بهترین کف پوش هایی که می تواند برای آشپزخانه استفاده شود گلیم فرش می باشد اما انواع گلیم فرش های آشپزخانه کدامند و چه ویژگی هایی دارند ؟ ایا گزینه های دیگری نیز برای مفروش کردن خانه و آشپزخانه وجود دارد ؟ در این نوشته قصد داریم به بررسی انواع فرش های ماشینی مخصوص اشپزخانه و اتاق خواب بپردازیم و ببینیم که کلا چند نوع گلیم وجود دارد و هر کدام از گلیم های ماشینی چه خصوصیتی دارند ؟! گلیم های ماشینی خشک برای آشپزخانه بهترند و یا این که گلیم های پرزدار برای مسجد و کاشانه بهترند ؟ خرید مستقیم گلیم فرش آشپزخانه از کجا امکان پذیر است ؟ کیفیت های گلیم فرش ماشینی کدام بهترند ؟ کدام رنگ از فرش های گلیمی امروزه به روز تر هستند و مد شده اند ؟ قیمت گلیم فرش 12 متری چقدر است ؟ گلیم های راهرویی کدام یک از انواع گلیم ها می باشند ؟

 

 

گلیم فرش آشپزخانه !!! 

 


همان طور که گفتیم گلیم فرش های آشپزخانه انواع مختلفی دارند که می توانند برای آشپزخانه و یا حتی محیط های کوچک خانه و کاشانه استفاده شوند انواع گلیم فرش اشپزخانه عبارتند از : 
1)    گلیم های خشک ماشینی 
2)    گلیم های پرزدار ماشینی 
گلیم های پرزدار ماشینی خود به چندین دسته تقسیم بندی می شوند از جمله آن ها می توان یک به گبه ها اشاره کرد و از طرف دیگر می توان به گلیم فرش های پرزدار ماشینی اشاره کرد اما این نکته مهم است که کدامیک از گلیم فرش های آشپزخانه بهترند و برای اشپزخانه مناسب ترند و کیفیت بهتری دارند . همچنین قیمت حدودی گلیم ها کدام است ؟ بهترین گلیم های ماشینی کدام است ؟ 

 

 

گلیم خشک ماشینی چیست ؟ 

 


گلیم خشک ماشینی همان گلیم هایی هستند که اصلا پرز ندارند در واقع خشک خشک هستند و خابی که دارند در حد دو تا سه میلی متر می باشد , گلیم های خشک , گلیم هایی هستند که شانه آن ها 320 شانه است و اما تراکمی که می توانند داشته باشند متفاوت است می تواند این تراکم از 400 تا 750 متفاوت می تواند باشد اما تراکم های مختلف برای مکان های مختلف می تواند استفاده شود که از جمله آن ها می توان به تراکم های 400 تا 500 اشاره کرد که بیشتر به صورت صادرات استفاده می شود و به کشورهای مختلفی مانند عراق می روند از جمله آن ها می توان گلیم های رولی عرض 2 و 3 اشاره کرد و حتی گلیم هایی که سایزی مانند 9 و 12 و 15 و 18 متری و کناره ای نیز جزیی از این گلیم ها باشند. گلیم های ماشینی می توانند برای خانه های ایرانی نیز استفاده شوند که تراکم های بالاتری دارند. 

 

 

گلیم های خشک آشپزخانه : 

 


گلیم های خشکی که برای آشپزخانه استفاده می شوند باید کیفیت مناسب داشته باشند بهتر است که برای آشپزخانه گلیم های تراکم 600 به بالاتر خریداری کنید , گلیم های تراکم 600 و 620 و 680 تراکم جزیی از گلیم های با کیفیت ماشینی هستند که می توان برای آشپزخانه ها استفاده کرد , گلیم های آشپزخانه معمولا 4 و 6 متری می باشند , گلیم های 4 متری امروزه بیشتر نسبت به گلیم های 6 متری برای آشپزخانه استفاده می شوند , خرید گلیم ها می توانند به صورت اینترنتی و مستقیم از کارخانه های تولیدی گلیم فرش انجام شوند , گلیم فرش های ماشینی خشک حتی می توانند برای راهرو ها نیز می توانند استفاده شوند حتی برخی از همین گلیم ها برای پاگرد نیز استفاده می کنند اما استفاده از گلیم فرش های خشک برای اتاق خواب پیشنهاد نمی شود چون خشک هستند و هیچ پرزی ندارند , برای خابگاه های دانشجویی نیز برخی از همین گلیم ها استفاده می کنند . 

 

 

قیمت گلیم خشک آشپزخانه : 

 


قیمت گلیم خشک آشپزخانه معمولا متفاوت است و از متر مربعی 80 هزار تومان تا متر مربعی 140 هزار تومان متفاوت است , نکته ای که باید در مورد ان و تغییر قیمت بین گلیم ها وجود دارد این است که تغییر قیمت ها بیشتر به دلیل تفاوت در تراکم های مختلف بین گلیم ها می باشد , در خرید گلیم های ماشینی حتما باید به تراکم گلیم ها توجه کنیم که هر چه تراکم گلیم ها بیشتر باشد کیفیت گلیم های ماشینی بهتر خواهد بود.

 

 

گلیم فرش های پرزدار : 

 


یکی دیگر از انواع گلیم ها , گلیم فرش های پرزدار می باشند که به آن ها گلیم فرش نیز گفته می شود , گلیم فرش ها طرح های مختلفی دارند که امروزه بیشتر طرح های آن ها بیشتر شبیه به طرح های ترک و وینتیج می باشند امروزه رنگ بیشتر گلیم فرش های پرزدار به صورت رنگ های مشکی تک رنگ یا قهوه ای و  یا این که رنگ های روشن می باشد که بافت فیلی رنگ و نقره ای رنگ دارند , نکته ای که در مورد گلیم فرش های ماشینی پرزدار باید بگوییم که این نوع گلیم های ماشینی کمتر برای صادرات استفاده می شوند و بیشتر برای مصارف داخلی استفاده می شوند اما فروش این گونه از گلیم فرش ها بسیار محدود است شرکت های تولیدی گلیم فرش ماشینی بسیار امروزه کم اند . 

 

 

گبه ماشینی : 

 

یکی دیگر از انواع گلیم هایی که می توانید برای خانه و کاشانه استفاده کنید گبه های ماشینی می باشند , گبه ها خودشان با شانه 320 و برخا 400 بافته می شوند گبه ها می توانند انتخاب خوبی برای اتاق خواب باشند و کمتر برای آشپزخانه استفاده می شوند زیرا که زمانی که خیس می شوند زود خشک نمی شوند گبه ها هم خود در سایز های مختلفی تولید می شوند که از جمله آن ها می توان به 4 و 6 متری اشاره کرد . تراکم های مختلف گبه های ماشینی حدود 800 تا 1100 می باشد که گبه های تراکم 1100 بیشتر با رنگ های روشن فیلی و نقره ای تولید می شوند و گبه های تراکم پایین تر بیشتر برای صادرات به کشورهایی مانند قطر استفاده می شوند خرید گبه های ماشینی نیز میتواند به صورت مستقیم از سایت های فرش و گلیم فرش صورت گیرد .