فرش سجاده متری بخریم ؟؟!!

بسیاری از مردم زمانی که می خواهند فرش سجاده ای یا سجاده فرش مخصوص مساجد و یا حسینیه ها را اطلاق کنند از واژه ای مانند فرش سجاده متری استفاده می کنند و یا اینکه زمانی که هیات امنای مسجد برای خرید فرش مسجد تماس می گیرند به ما می گویند که آیا فرش متری مسجد دارید یا خیر؟ فرش متری مسجدی همان نامی است که برای سجاده فرش ها و یا فرش های مسجد و حسینیه و نمازخانه و مصلی استفاده می شود . در این نوشته می خواهیم برندهای برتر فروش فرش های سجاده متری را با هم مقایسه کنیم و همچنین به بررسی قیمت فرش های سجاده مسجد در این شرکت ها بپردازیم . بسیار مهم است که زمانی که سجاده فرش خریداری می کنید سجاده ها را از شرکت های تولیدی خریداری کنید زیرا که در هر صورت اشکالاتی ممکن است در بافت سجاده ها وجود داشته باشد , از طرفی چون سجاده های متری مسجد قیمت بالایی دارند حتما باید خریدار پاسخگوی مشکلات خرید فرش ماشینی وسجاده فرش ها باشد به همین دلیل بر ان شدیم که تولیدکننده های برتر فرش سجاده متری را برای شما در این نوشته معرفی کنیم . 

 

 

چرا فرش سجاده متری برای مسجد بخریم ؟ 

 


امروزه کف پوش های متنوعی برای مسجد و حسینیه وجود دارد برخی فرش های ماشینی برای مسجد می خرند مشکل استفاده از فرش های مسجدی این است که اولا شکل یکپارچه ای به مسجد نمی دهند از طرف دیگر تشخیص جهت قبله در این فرش ها کار چندان آسانی نیست . برخی دیگر موکت برای مسجد سفارش می دهند که موکت ها علاوه بر این که مشکلات فرش های ماشینی را دارند از طرف دیگر بسیار سفت و محکم هستند پس احساس راحتی روی آن ها برای گذاردن نماز وجود ندارد گلیم فرش ها انتخاب دیگری برای فرش های مسجد هستند که آن ها نیز همان مشکلات موکت ها را دارند حتی می توانیم بگوییم که از گلیم فرش ها حتی برای نمازخانه ها هم استفاده نکنید زیرا که تشخیص جهت قبله در نمازخانه ها به خصوص نمازخانه های میان راهی بسیار مهم است به همین دلیل بهتر است از فرش های سجاده ای و یا فرش سجاده متری برای مسجد وحسینیه ها استفاده کنیم . 

 

 

سجاده فرش 500 شانه بخریم یا 700 شانه ؟ 

 


برخی از ما می پرسند که با توجه به این که کناره فرش هایی که در بازار موجود است بیشتر کناره های 500 شانه است آیا برای مسجد هم از کناره های مسجدی 500 شانه استفاده کنیم ؟ باید بگوییم در فرش های تشریفاتی یا همان کناره ها اصلا جنس فرش های ماشینی مهم نیست زیرا که کناره ها بیشتر برای راهرو ها استفاده می شوند یا این که به عنوان فرش قرمز استفاده می شوند به همین جنس فرش چنان در ان ها مهم نیست اما جنس سجاده فرش ها برای مساجد و حسینیه ها بسیار مهم است طوری که باید بگوییم که حتما به دنبال فرش های سجاده ای خوب و با کیفیت برای مسجد و حسینیه بروید از انجا که هر چه شانه فرش های ماشینی بیشتر باشد تراکم و ریزبافتی فرش ها نیز بهتر و بیشتر می شود پس اگر فرش سجاده ای خوب می خواهید بهتر است به دنبال فرش سجاده ای 700 شانه بروید . 

 

 

آیا هر فرش سجاده  متری 700 شانه ای را بخریم ؟ 

 


اگر به شما می گوییم که بهتر است برای خرید فرش های سجاده ای , سجاده فرش های 700 شانه خریداری کنید سراغ هر فرش سجاده ای 700 شانه ای نروید امروزه سجاده هایی در بازار از فرش های 700 شانه موجود اند که اصلا جنس خوبی ندارند ویا اینکه کیفیت این سجاده ها بسیار پایین است مثلا سجاده های 700 شانه تراکم 2100 جنس پلی استر , درست است که فرش های سجاده ای با این کیفیت خوب اند اما عمر و دوام آن ها چنان بالا نیست و فقط می توانیم برای 4 تا 5 سال از آن ها برای مسجد استفاده کنیم آن هم در صورتی که زیاد رفت و امد و شست و شو در مسجد وجود نداشته باشد .بهتر است فرش هایی که می خریم حتی اگر تراکم آن ها پایین هم باشد صد در صد اکرولیک هیت ست شده باشد , درست است سجاده های اکرولیک قیمت بالایی دارند اما کیفیت بهتری هم نسبت به بقیه فرش های مسجدی دارند , فرش های سجاده متری 700 شانه اصل بخریم که با دستگاه های به روز فرش سجاده ای و مسجدی بافته شده باشند . 

 

 

از کدام شرکت فرش سجاده ای , سجاده فرش متری بخریم ؟ 

 


امروزه تولید کننده های فرش سجاده ای و سجاده فرش ماشینی بسیار محدود اند طوری که یکی از بزرگترین تولیدکننده های فرش سجاده ای مسجدی شرکت فرش سوگند کاشان است که به تولید فرش های ماشینی سجاده ای در کیفیت های مختلف 500 و 700 شانه می پردازد , این شرکت بزرگترین تولید کننده فرش های مسجدی می باشد , که حتی صادر کننده فرش سجاده ای به کشورهای مختلف است . یکی دیگر از شرکت های تولیدی فرش سجاده ای , شرکت فرش سبحان است که خود تولید کننده فرش سجاده ای است اما اگر بخواهیم دو شرکت فرش سجاده ای را با هم مقایسه کنیم باید بگوییم که شرکت سوگند , تولید کننده فرش های 700 شانه اکرولیک بوده و سجاده فرش های تراکم بالا نیز تولید می کند 

 

بخوانید  : فرش سجاده ای 700 شانه 

 

 

خرید اینترنتی فرش سجاده متری : 

 


برخی از ما می پرسند که برای خرید فرش سجاده ای به چه صورت اقدام کنیم ؟ باید بگوییم که بهترین راه برای خرید فرش سجاده ای , در این دوران کرونا این است که به خرید اینترنتی فرش سجاده ای بپردازیم . خرید اینترنتی فرش سجاده متری به این صورت است که ابتدا باید طرح فرش های سجاده ای را از طریق سایت انتخاب کنید بعد از آن کیفیت فرش های سجاده ای را با توجه به اطلاعاتی که به شما داده شده است انتخاب کنید . پس از ان با تایید سفارش با تماس با مدیران شرکت فرش سجاده ای سوگند سفارش خود را ثبت کنید . قیمت روز فرش های سجاده ای نیز بسیار متنوع است که باید برای اگاهی از ان حتما با مدیران فروش ما در ارتباط باشید .  
 
 

بخوانید : فروش اینترنتی فرش سجاده ای