فرش سجاده ای ارزان

هیچ وقت ارزانی بدون دلیل نیست به همین دلیل نمی توان فرش سجاده ای ارزان را نیز بدون دلیل بدست اورد , اما چه عواملی موجب آن می شود که فرش های سجاده ای که در بازار موجود اند ارزان شوند؟  و قیمت این فرش های سجاده ای در سایت فرش و سجاده فرش سوگند چقدر است ؟ و آیا می شود فرش های مسجدی ارزان قیمت را به صورت خرید انلاین و اینترنتی خرید ؟ در این نوشته قصد داریم قیمت فرش های سجاده ای موجود در بازار را بررسی کرده تا بتوانیم به قیمت مناسبی برای فرش های مسجد برسیم علاوه بر این برخی به جای سجاده فرش برای مسجد به دنبال خرید گلیم برای مساجد هستند که به صورت طرح فرش مسجدی باشد و طرح های محرابی داشته باشد , آیا قیمت گلیم فرش ها از سجاده فرش های ماشینی بیشتر است ؟ در این نوشته با ما همراه باشید . 

 

 

فرش سجاده ای ارزان : 

 


ارزان بودن سجاده فرش ها از کیفیت های مختلف فرش ایجاد می گردد هر چه  مواردی که کیفیت فرش سجاده ای بافته شده پایین تر باشد , فرش سجاده ای قیمت مناسب تری خواهد داشت اما با توجه به این توضیحات چه سجاده فرش هایی ارزان ترند ؟ 

 

 

کدام شانه از فرش های مسجدی ارزان ترند ؟ 

 


هر چه شانه فرش های سجاده ای کمتر باشد قیمت فرش های سجاده ای نیز کمتر خواهد بود و علاوه بر این سجاده فرش ها درشت بافت تر خواهد بود امروزه ارزان ترین فرش های مسجدی از نظر شانه , سجاده فرش های 320 و 440 شانه هستند برخی سجاده فرش های ماشینی کم کیفیت نیز با شانه 500 بافته می شود. اما سجاده فرش های 500 شانه می تواند قیمت بالاتری نیز داشته باشد و این موضوع وابسته به دیگر عواملی است که در مشخصات سجاده فرش وجود داشته باشد که در ادامه به شرح آن می پردازیم . 

 

 

کدام تراکم فرش های مسجدی ارزان ترند ؟

 


تراکم فرش های ماشینی و فرش های مسجدی وابسته به شانه سجاده ها هستند اما در شانه های مشخص هر چه تراکم کمتر باشد قیمت نیز پایین تر خواهد بود گاهی سجاده فرش های 500 شانه حتی می توانند قیمت سجاده فرش های 440 شانه را داشته باشد این در صورتی است که تراکم سجاده فرش های 500 شانه پایین باشد و در حد 800 و 700 باشد . لازم به ذکر است که تراکم فرش های سجاده ای 500 شانه به پایین تر دو برابری اعلام می گردد یعنی زمانی که می گوییم تراکم فرش های سجاده ای 500 شانه 800 است یعنی تراکم هر متر مربع ان برابر 400 می باشد .

 

 

جنس نخ فرش های مسجدی ارزان قیمت چقدر است ؟ 

 


فرش های مسجدی می توانند با الیاف مختلفی بافته شود اما ارزان ترین کیفیت از جنس الیاف فرش مسجدی الیاف BCF و پلی استر است که الیاف BCF بیشتر برای سجاده های 440  و 320 شانه استفاده می شوند و الیاف پلی استر در سجاده های 440 و 500 شانه بیشتر بافته می شوند اما نکته مهم این است که الیاف این سجاده فرش ها اولا به راحتی در مقابل برخورد اجسام داغ می سوزند از طرف دیگر نرمی و لطافت ندارند و کمی زبر به نظر می رسند علاوه بر این شفافیت ندارند اما رنگ های ان ها پر رنگ تر و با زرق و برق بیشتری پیدا هستند. اما الیاف اکرولیک الیافی هستند که عمر و دوام بالایی دارند و علاوه بر این شفافیت بالایی هم دارند به همین دلیل قیمت بالایی دارند و نمی توان جزیی از سجاده فرش های ارزان آن ها را حساب کرد . 

 

 

خرید اینترنتی فرش مسجدی ارزان : 

 


برای خرید اینترنتی فرش مسجدی ارزان حتما ابتدا نوع طرح سجاده فرش را انتخاب کنید زیرا که سجاده فرش های ارزان نیز می توانند درتمامی طرح ها  ورنگ ها بافته شوند بعد از ان می توانید از طریق تماس با مدیر فروش شرکت سجاده باف سوگند قیمت فرش سجاده ای را بررسی کنید و انتخاب کنید که چه سجاده فرشی را خریداری کنید . امروزه ارزان ترین سجاده فرش ها همان سجاده هایی هستند که با الیاف BCF بافته می شوند اما وزن فرش های بافته شده با الیاف متفاوت فرش دارد به همین دلیل قیمت سجاده های آن ها نیز متفاوت است , سجاده فرش های BCF می توانند 12 کیلویی 14 کیلویی و یا حتی 20 تا 25 کیلویی باشند هر چه وزن فرش سجاده ای و هر متر مربع از ان بالاتر باشد مشخصا قیمت فرش های سجاده ای نیز بالاتر خواهد بود . 

 

 

قیمت فرش محرابی بیشتر است یا تشریفاتی ؟ 

 


همان گونه که می دانید برخی فرش های سجاده ای به صورت محرابی بافته می شوند برخی دیگر به صورت تشریفاتی بافته می شوند اما نکته ی مهمی که وجود دارد شانه و تراکم فرش های سجاده ای هیچ اختلافی در تغییر قیمت های فرش های مسجدی ایجاد نمی کند و می توان گفت که سجاده فرش های ماشینی در هر رنگ و طرحی قیمت یکسان دارند و تنها عاملی که تعیین قیمت فرش سجاده ای می کند کیفیت فرش های مسجدی است . 

 

بخوانید : قیمت فرش محرابی 

 


خرید گلیم فرش به جای سجاده فرش :

 


برخی به دنبال این هستند که به خرید گلیم های خشک یا گلیم های ماشینی به جای سجاده فرش های ماشینی بپردازند باید بگوییم که گلیم فرش های ماشینی خشک با کیفیت 320 شانه و تراکم 640 بافته می شوند و از آن جا که هیچ گونه پرزی ندارند قیمت آن ها در هر متر مربع حدود 100 هزار تومان است باید بگوییم که گلیم ها به صورت موکت های نمدی هستند اما اگر گلیم فرش ها به صورت گلیم های پرزی باشند که نام رسمی آن ها گلیم فرش است می توان گفت که قیمت این گلیم ها از متر مربعی 200 هزار تومان به بالا بوده و الیاف آن ها همان BCF است که در واقع با قیمت فرش های 320 شانه یک قیمت است .بسیاری از شرکت های تولیدی فرش ماشینی خود گلیم فرش هم تولید می کنند شرکت سجاده فرش سوگند نیز خود تولیدی گلیم های ماشینی است که می توانید گلیم فرش مورد نظر خود را برای مساجد از آن خریداری کنید .