فرش سجاده ای 700 شانه چگونه است ؟!!!

فرش سجاده ای 700 شانه از جمله با کیفیت ترین سجاده فرش های ماشینی می باشد که امروزه برای مساجد و حسینیه ها خریداری می شود اما سجاده های 700 شانه از نظر شانه فقط 700 شانه اند و اما از نظر تراکم و حتی نوع بافت و دستگاه با هم تفاوت دارند همین عوامل موجب تغییر در کیفیت فرش های ماشینی نیز می شوند در این نوشته می خواهیم تمام کیفیت های فرش ماشینی و سجاده فرش 700 شانه را با یکدیگر مقایسه کرده و در مورد کیفیت  برتر سجاده فرش های ماشینی تصمیم بگیریم بعد از ان به دنبال شیوه ای برای خرید آسان انواع فرش سجاده ای مسجد هستیم .

 

 

فرش سجاده ای 700  شانه : 

 


فرش های سجاده ای 700 شانه از نظر شانه فرش های سجاده ای , شاید همگی 700 شانه باشند اما از نظر دیگر ویژگی های فرش ماشینی که شامل تراکم فرش های سجاده ای و یا حتی جنس نخ سجاده فرش ها می باشد و یا حتی نوع بافتی که دستگاه های فرش ماشینی دارند با هم تفاوت دارند . به همین دلیل باید بررسی کنیم که کدامیک از سجاده فرش های ماشینی را خریداری کنیم ؟ باید بگوییم که شانه فرش های 700 شانه کاملا به نوع دستگاه ان ها وابسته است اما انواع دستگاه های 700 شانه کدام است ؟ 

 

 

دستگاه بافت فرش های ماشینی 700 شانه : 

 


امروزه بهترین دستگاه بافت فرش ماشینی 700 شانه , دستگاه واندویل است که بافت فرش های آن به صورتی است که هم پشت فرش های ماشینی تمیز و صاف بوده و هم رخ شفاف و زیبایی دارند و هم اینکه با تراکم واقعی بافته می شوند اما نوع دیگری از دستگاه های بافت 700 شانه , دستگاه های شونهر هستند که این دستگاه ها رخ عالی ندارند اما رخ خوبی دارند اما پشت فرش های ان ها کاملا صاف است تراکم دستگاه های شونهر می تواند واقعی باشد اما معمولا شرکت ها فرش های 700 شانه شونهر خود را با تراکم واقعی نمی بافند زیرا که راندمان دستگاه های ان ها کمتر می شود ,  دستگاه های شونهر چندین نوع اند که از جمله آن می توان به الفا 400 و الفا 360 و الفا 320 اشاره کردت بهترین کیفیت از فرش های 700 شونهر همان دستگاه های بافت الفا 400 هستند . نوع دیگری از دستگاه های فرش 700 شانه دستگاه های تکسیما هستند که خود دستگاه های تکسیما تراکم پایینی از فرش های 700 را بافت می کنند . برخی دستگاه های 700 شانه تکسیما شانه واقعی 700 دارند اما برخی دیگر شانه ی آن ها 670 است نوع دیگری از دستگاه های بافت 700 شانه دستگاه های تبدیلی از 500 به 700 شانه هستند این دستگاه ها نیز با توان کمی بافت انجام می دهند و علاوه بر این شانه و تراکم واقعی ندارند .

 

 

نتیجه گیری دستگاه های بافت 700 : 

 


تا اینجا فهمیدیم که بهترین نوع بافت برای دستگاه های 700 شانه , دستگاه های شونهر و واندویل هستند اما اگر به دنبال فرش های 700 شانه با قیمت ارزان تر و مناسب تر هستید به سراغ فرش های تکسیما بروید .

 

 

تراکم فرش های ماشینی 700 شانه : 

 


یکی دیگر از شاخص هایی که موجب تفاوت در سجاده فرش های 700 شانه می گردد تراکم است . هر چه تراکم فرش های ماشینی بالاتر باشد دوام و ماندگاری آن ها بیشتر شده و کیفیت بهتری دارند حتی می توان گفت که قیمت فرش ها و سجاده فرش های ان ها نیز بالاتر است امروزه دستگاه های فرش ماشینی 700 شانه , تراکم هایی از قبل زیر دارند. 
تراکم 1800 , 2100 , 2250 , 2550 , 3000 بهترین تراکم برای فرش های 700 شانه همان تراکم 2550 است اماچرا تراکم 3000 نه ؟ فرش هایی که با تراکم 3000 بافته می شوند بالاتر از میزان ظرفیت دستگاه هستند به همین دلیل نمی توان به بافت آن ها اعتماد کرد و کیفیت خوبی از آن انتظار داشت . 

 

 

جنس نخ سجاده فرش های 700 شانه : 

 


بهترین نخ و الیاف برای بافت فرش های سجاده ای و سجاده فرش های مسجدی 700 شانه , همان نخ اکرولیک است که البته هیت ست شده باشد هر چه نمره نخ اکرولیک در دستگاه های 700 شانه بالاتر باشد کیفیت فرش های ماشینی 700 شانه نیز بیشتر خواهد بود عمر و ماندگاری فرش های ماشینی بافته شده با دستگاه های 700 شانه حداقل 10 تا 15 سال است حال انکه امروزه فرش های ماشینی وجود دارد ک با فرش های ورژن و یا bcf و یا حتی پلی استر بافته می شوند فرش های ماشینی بافته شده با با نخ ورژن در دومین مرتبه از کیفیت فرش های 700 شانه قرار دارند و اگر نمی توانید فرش های اکرولیک خریداری کنید بهتر است که به سراغ فرش های ورژن بروید این فرش ها حدود 5 تا 8 سال در اثر پاخور بودن عمر می کنند اما فرش های bcf تنها یک سال عمر دارند به همین دلیل به شما پیشنهاد می کنیم اصلا فرش های بافته شده با الیاف bcf را خریداری نکنید .

 

 

بهترین فرش های ماشینی 700 شانه کدام اند ؟

 


با توجه به توضیحاتی که در بالاتر گفته شد می توان گفت که بهترین کیفیت از فرش های ماشینی 700 شانه , فرش های ماشینی صد در صد اکرولیک هیت ست شده و بافته شده با تراکم 2550 دستبافت گون می باشد که حتی پود آن ها نیز بیشتر از 75 درصد پود باشد اما 25 درصد هم جوت باشد پس می توان گفت تا حد امکان فرش های اکرولیکی را خریداری کنید که ریزبافت و هیت ست گونه باشند قیمت این سجاده فرش های 700 شانه با بهترین کیفیت می تواند بالا باشد . 

 

 

خرید اینترنتی فرش های سجاده ای 700 شانه : 

 


اگر قصد خرید اینترنتی فرش سجاده ای دارید می توانید از طریق سایت فرش سجاده ای سوگند , اقدام به خرید فرش سجاده ای کنید , خرید اینترنتی موجب می شود که هم وقت کمتری را برای خرید صرف کنید و هم با دنیای متفاوتی از فرش مسجدی روبرو باشید و توان انتخاب بهتری داشته باشید شرکت فرش و سجاده فرش سوگند بزرگترین تولید کننده فرش سجاده ای است که اقدام به فروش انواع فرش های سجاده ای 700 شانه با بهترین کیفیت و مناسب ترین قیمت می کند. به همین دلیل از طریق سایت فرش مسجدی سوگند می توانید خریدی مطمئن را تجربه کنید