فرش حرم امام رضا کدام است ؟

فرش حرم امام رضا یکی از نمونه های زیبای فرش ماشینی است که در مسجد و حسینیه مشاهده می کنید همان طور که می دانید نماز در حرم امام رضا در هر کدام از شبستان ها برگزار می شود به همین دلیل در زمان نماز جماعت معمولا فرش ها پهن می شوند و بعد از آن فرش ها جمع می شوند گاهی حتی در زمان باران و برف نماز در شبستان ها برگزار نشده  وبه خود حرم انتقال پیدا می کند اما آیا تاکنون طرح های فرش حرم امام رضا را دیده اید ؟!! نظر شما در مورد فرش های ان چیست ؟! آیا دوست دارید این فرش های حرم را ؟!! جنس و کیفیت فرش های ماشینی حرم امام رضا چیست ؟!! آیا می توانیم این فرش ها را برای خانه و کاشانه خود نیز خریداری کنیم ؟ برای خرید این فرش های سجاده ای ماشینی از چه طریق اقدام کنیم ؟ 

 

فرش افشان

 

یکی از انواع پر فروش فرش های ماشینی در بازار , فرش های افشان هستند , فرش های ماشینی افشان , فرش هایی هستند که در آن ها هیچگونه ترنجی ندارند از طرف دیگر گل ها و بوته های ریز و درشتی در خود دارند که می توان حتی شاخ و برگ های زیبای آن را دید , قبل تر ها فرش های افشان , بسیار طرح متوازنی داشتند طوری که حاشیه ی آن ها گل های شاه عباسی ریز و درشت داشتند و کاملا به صورت متقارن بودند اما امروزه هر چه زمان می گذرد سلیقه طراحان ایرانی نیز جذاب تر شده طوری که حاشیه هایی ایجاد می کنند که اصلا تقارن ندارند اما شکل و شمایل فرش های افشان را مدرن تر و خاص تر می کنند , بهترین فرش های افشان و همان پر فروش ترینشان فرش های با اصالتی هستند که طرح های متقارن دارند و حتی در فرش های ایتدایی نیز دیده می شدند و حتی نمونه های دستبافت نیز دارند .

 

رنگ فرش افشان

 

فرش های ماشینی افشان امروزه با رنگ های مختلفی بافته می شوند پر فروش ترین رنگ ها در میان فرش های ماشینی افشان , رنگ کرم , و سرمه ای است , رنگ های کرم  وصدفی رنگ های عروس پسند از فرش افشان هستند که بسیار مورد توجه خانم های خوش سلیقه می باشند , رنگ سرمه ای از فرش های افشان , رنگ های چرک خور می باشند که برای خانه هایی مناسب ترند که افراد بیشتری در خانه و کاشانه وجود دارند , زیرا که کاملا چرک خور می باشند علاوه بر این فرش های ماشینی افشان سرمه ای رنگی دارند که با هر دکوراسیونی که در خانه و کاشانه داشته باشید ست می شوند و مناسب هستند اگر به دنبال خرید فرش ماشینی زیبا از افشان هستید می توانید به این رنگ ها دقت کنید , و همین رنگ ها را خریداری کنید , اما رنگ های دیگری نیز برای فرش ماشینی طرح افشان وجود داردکه از جمله ان ها می توان به فرش ماشینی رنگ نقره ای ودودی اشاره کرد که رنگ های سال 1400 و 1401 فرش ماشینی هستند علاوه بر این فرش های ماشینی رنگ آبی و قرمز و همچنین روناسی و لاکی و زرشکی نیز وجود دارند که بسیار در بازار امروزه جای دارند فرش های فیلی نیز رنگ دیگری برای فرش های ماشینی می باشند. 

 

فرش ماشینی حرم امام رضا

 

همان گونه که گفتیم فرش های حرم امام رضا بیشتر طرح افشان هستند که به عنوان فرش نمازی نیز استفاده می شوند این فرش ماشینی بیشتر رنگ های روناسی و آبی دارند رنگ روناسی و زرشکی و لاکی , رنگ هایی هستند که شادی و شور و نشاط در میان افراد نماز گزار ایجاد می کنند و رنگ آبی حس آرامش به افراد القا می کنند , و موجب بهتر شدن فضای همدلی درمیان افراد نماز گزار می گردد بیشتر شبستان هایی که در حرم امام رضا هستند فرش ماشینی سجاده ای روناسی دارند و در اطراف خود حرم فرش سجاده ای آبی بیشتر پهن شده است . اما این فرش های ماشینی چه کیفیتی دارند و چگونه هستند , اگر قصد خرید این گونه فرش های ماشینی برای مسجد را داریم به چه شیوه ای باید اقدام کنیم؟

 

فرش ماشینی 700 شانه بخرید تا 500 شانه

 

اگربه دنبال خرید فرش ماشینی خوب و با کیفیت و با دوام هستید سعی کنید فرش های ماشینی خریداری کنید که 700 شانه بوده و تراکم واقعی نیز داشته باشند معمولا فرش های ماشینی 700 شانه با تراکم های مختلفی بافته می شوند که از جمله آن ها فرشهای ماشینی 700 شانه تراکم 2550 است این فرش های می توانند جنس های مختلفی نیز داشته باشند که از جمله آن ها فرش های ماشینی 700 شانه صد در صد اکرولیک هیت ست شده است که در واقع بهترین نوع از فرش های ماشینی 700 شانه می باشند , قیمت فرش های ماشینی 700 شانه نسبت به فرش های ماشینی 500 شانه بیشتر است , اما قیمت به عوامل مختلفی وابسته است که از جمله آن می توان به شانه و تراکم و جنس نخ فرش های ماشینی اشاره کرد ! هر چه کیفیت فرش ها از این نظر ها بهتر باشد قیمت نیز بالاتر است فرش های افشان که در حرم امام رضا به عنوان فرش ماشینی استفاده می شوند برخا 500 شانه و برخی 700 شانه می باشند , فرش های ماشینی 500 شانه بیشتر در شبستان های بیرون حرم استفاده می شوند . 

 

خرید اینترنتی و مستقیم فرش ماشینی کاشان

 

چنانچه قصد خرید مستقیم فرش های ماشینی کاشان را دارید و می خواهید به صورت اینترنتی خرید انجام بدهید بهتر است از طریق سایت های فروش اینترنتی فرش و سجاده فرش ماشینی مانند سایت سوگند خرید خود را انجام دهید قیمت فرش های ماشینی در سایت سوگند که خود سایت فروش مستقیم فرش ماشینی از کارخانه می باشد , با قیمت کارخانه و تولیدی است که به راحتی می توانید اقدام به خرید فرش ماشینی انجام دهید , اما همواره در خرید مستقیم توجه داشته باشید که از واسطه ها خرید خود را انجام ندهید . برای خرید فرش ماشینی افشان می توانید با ما در ارتباط باشید.