آیا فرش برای مسجد بخریم ؟

ایا می توان فرش ماشینی برای مسجد بخریم ؟چه نوع فرش ماشینی برای مساجد مناسب تر است ؟ آیا طرح فرش ماشینی که برای مسجد استفاده می شود مهم است  ؟ قیمت فرش ماشینی برای مسجد بیشتر است یا قیمت فرش سجاده ای ؟ یکی از انتخاب هایی که برای فرش های مسجد وجود دارد این است که از فرش های ماشینی برای مسجد استفاده کنیم اما نکته ای که وجود دارد این است که اگر از فرش ماشینی برای مسجد استفاده کنیم اولا تشخیص جهت قبله در ان سخت تر است از طرف دیگر کلا تشخیص صفوف هم مشکل می شود و مسجد شکلی زیبا و یکپارچه به خود نمی گیرد این ها موضوعاتی است که در  انتخاب فرش ماشینی برای مسجد و حسینیه باید به آن دقت کنیم . امروزه طرح های فرش ماشینی نیز بسیار متنوع شده اند به همین دلیل انتخاب طرح مناسب برای مسجد نیز سخت است اما چه طرحی را برای مسجد انتخاب کنیم ؟ 

 

 

فرش ماشینی برای مسجد چی بخریم ؟ 

 

 


اگر بخواهیم از نظر کیفیت فرش ماشینی مناسب برای مسجد را بررسی کنیم باید بگوییم که بهتر است فرش ماشینی 500 یا 700 شانه برای مسجد خریداری کنیم فرش های ماشینی 500 شانه و 700 شانه باید حتما صد در صد اکرولیک هیت ست شده باشند زیرا که این فرش ها اولا کیفیت بالایی دارند و از طرف دیگر ماندگاری دارند و می توان گفت فرش های خوبی هستند برخی برای مساجد فرش های ورجین و یا پلی استر خریداری می کنند نمی گوییم که کیفیت این فرش های سجاده ای و فرش های ماشینی کم است زیرا می توانیم از آن ها هم برای مسجد استفاده کنیم اما نکته ای که وجود دارد این است که از این فرش ها در صورتی برای مسجد استفاده کنید که میزان استفاده از مسجد کمتر باشد تا ماندگاری فرش بیشتر شود چنانچه از مسجد برای مراسمات مختلف استفاده می کنید و یا اینکه به قول خودمان درب مسجد همواره روبه مردم باز است بهتر است از فرش های ماشینی 700 شانه استفاده کنید .

 

 

کدام فرش ماشینی 700 شانه برای مسجد بهتر است ؟ 

 

 

برخی از ما می پرسند که می خواهیم فرش های ماشینی 700 شانه برای مسجد خریداری کنیم اما کدام کیفیت فرش ماشینی 700 شانه را برای مسجد پیشنهاد می کنید , باید بگوییم که بهترین نوع فرش های ماشینی 700 شانه برای مسجد و حسینیه فرش های سجاده ای 700 شانه تراکم 2550 اکرولیک هیت ست شده هستند بهترین فرش های آن ها با دستگاه های واندویل صد در صد اکرولیک هیت ست شده بافته می شوند به این فرش ها همان دستبافت گون هم گفته می شود در واقع می توانیم بگوییم اولین نسل از فرش های ماشینی دستبافت گون همین فرش ها هستند اما برخی دیگر از فرش های 700 شانه با تراکم کمتر هم بافته می شوندکه ما اصلا به شما پیشنهاد نمی کنیم که فرش های ماشینی با تراکم کمتر نیز برای مسجد خریداری کنید . سعی کنید فرش هایی برای مسجد بخرید که پر خواب و یا اینکه به اصطلاح خودمان پر گوشت باشد در این صورت کیفیت فرش ماشینی بهتر و مناسب تر خواهد بود 

 

بخوانید : نخ اکرولیک برای فرش سجاده ای 

چه طرحی از فرش برای مسجد بخریم ؟ 

 


اگر به دنبال طرح فرش ماشینی برای مسجد هستید باید بگوییم که فرش های سنتی را برای مسجد انتخاب کنید  و کمتر طرح های مدرن را برای مسجد انتخاب کنید طرح های فرش های مدرن امروزه مانند طرح های وینتیج  و یا بدون حاشیه هستند اما بهتر است فرش های ماشینی طرح های افشان و یا طرح های ترنج دار مانند کاشان و یا اصفهان ونایین را انتخاب کنید , هر چه طرح های فرش ماشینی مخصوص مسجد ساده تر باشد شکل و شمایل زیباتری را به مسجد و حسینیه می دهد نکته ی دیگری که باید بگوییم این است که بهتر است بیشتر برای حسینیه فرش های ماشینی بخرید تا مسجد .

 

 


رنگ فرش های ماشینی برای مسجد : 

 


اما فرش چه رنگی برای مسجد بخریم ؟ این هم ممکن است سوالی باشد که ذهن بسیاری از خریداران فرش را به خود جلب کند , برای مسجد سعی کنید فرش های ماشینی بخرید که چرک خور باشند زیرا زمانی که کثیف می شوند , چنان کثیفی و الودگی خود را نشان ندهند , به همین دلیل به شما پیشنهاد می کنیم فرش های ماشینی آبی و یا سرمه ای بخرید امروزه فرش های ماشینی گردویی و فیلی نیز به دلیل چرک خود بودن می توانند انتخاب مناسبی برای مساجد باشند , رنگ آبی برای فرش های ماشینی موجب آن  می شود که فضا بزرگتر از حد خود نشان داده شود علاوه بر این که زیبایی آن ها نیز فوق العاده زیاد است . 

 

 

قیمت فرش ماشینی برای مسجد چقدر است ؟ 

 


برخی از ما می پرسند زمانی که فرش ماشینی برای مسجد می خریم آیا قیمت فرش ماشینی با فرش سجاده ای یک جور است ؟ باید بگوییم که فرش های ماشینی نسبت به سجاده فرش ارزان تر می شوند اما سعی کنید فرش ماشینی های ماشینی در سایز های بزرگتر برای مسجد خریداری کنید تا این که فرش های 6 متری بخرید اما سایز فرش های ماشینی باید بگونه ای باشد که قابل شست و شو باشد در واقع حمل آن راحت تر باشد . فرش های ماشینی 12 متری می تواند انتخاب مناسبی برای مسجد و حسینه باشد حتی برخی به جای فرش ماشینی کناره برای فرش مسجد سفارش می دهند که عرض ان ها سه متر است . نکته ای که در مورد این فرش ها وجود دارد این است که جابجایی ان ها و شست و شو سخت است به همین دلیل به شما پیشنهاد نمی کنیم که از فرش های رولی کناره ای برای مسجد استفاده کنید . 

 

 

فرش یکپارچه هم بخریم ؟ 

 


فرش یکپارچه و بزرگپارچه نوع دیگری از فرش هایی هستند که برای مسجد و حسینیه استفاده می شوند اما باید بگوییم که آیا می توان از این فرش ها برای تمامی مساجد استفاده کرد ؟ فرش های یکپارچه قیمتی سه برابر حدودا نسبت به فرش های ماشینی وسجاده فرش ها برای مسجد دارند زیرا که این فرش ها هزینه طراحی هم دارند به همین دلیل برای مساجد معمولی به شما پیشنهاد نمی کنیم که از این فرش های ماشینی وسجاده ای استفاده کنید . 
 

 

بخوانید : فرش سجاده ای یکپارچه