درباره سجاده فرش سوگند

درباره سجاده فرش سوگند

شهر کاشان و آران و بیدگل از دیرباز به عنوان پایتخت فرش شناخته می شود. کارخانجات زیادی در این شهر وجود دارد که از جمله این کارخانجات، کارخانه سجاده فرش سوگند است که سابقه طولانی در بافت فرش سجاده دارد. وجود کارخانجات بزرگ فرش و فرش سجاده ای در این شهر، رقابت تنگاتنگی بوجود آورده است که تمام این کارخانجات سعی می کنند تا با تولیدات با کیفیت تر پیروز میدان باشند. شرکت سجاده فرش سوگند از بزرگترین تولید کنندگان فرش مسجد در ایران می باشد که با استفاده از متخصصین با تجربه توانسته اند سجاده فرش های با کیفیت در طرح ها و رنگ های مختلف به صورت طرح 700 شانه، 700 شانه و 1000 شانه تولید و در اختیار مشتریان قرار دهند. شرکت سجاده فرش سوگند با استفاده از دستگاه های به روز و پیشرفته بافندگی نظیر واندویل بلژیک، تکسیما و شونهر آلمانی سجاده فرش های با کیفیتی تولید می کنند که مورد استقبال مشتریان قرار گرفته و رضایت آن ها را به دنبال داشته است. در همین راستا و نظر به اعتماد و استقبال مشتریان عزیز از سجاده فرش سوگند، این شرکت همواره به دنبال راهی بوده است تا بهترین و با کیفیت ترین سجاده فرش ها را با قیمت مناسب در اختیار مشتریان عزیز قرار دهد. از نظر کیفیت سجاده فرش ها به چند دسته تقسیم بندی می شوند که مشتری می تواند با توجه به مقدار بودجه و مکانی که قرار است سجاده فرش پهن شود، انتخاب کند.
از ویژگی های بارز شرکت سوگند می توان به تنوع در رنگ و تنوع در طرح سجاده فرش ها و مشتری مداری و توجه به نیاز مشتری اشاره کرد.

تنوع در رنگ

خوشبختانه تنوع رنگ در سجاده فرش های بافته شده توسط کارخانه سوگند بسیار است و تمام رنگ هایی که برای بافت سجاده فرش مناسب است از جمله فیلی، گردویی، لاکی، سبز و آبی را دارا می باشد. چرا که انتخاب رنگ برای سجاده فرش بسیار تاثیرگذار است به عنوان مثال برای محیط هایی با ابعاد کوچک بهتر است از سجاده فرش های با رنگ روشن استفاده شود تا ابعاد فضا را بزرگتر نشان دهد و یا استفاده از سجاده فرش های با رنگ تیره برای مساجد یا نمازخانه های بین راهی که تردد روی سجاده فرش ها زیاد است و امکان کثیف شدن سجاده فرش های با رنگ تیره به مراتب کمتر از سجاده فرش های با رنگ روشن است. علاوه بر این می توانند با توجه به رنگ بندی پرده ها، دیوارها و ... رنگ سجاده فرش را انتخاب کنند تا هارمونی زیبایی از رنگ وجود داشته باشد.

تنوع در طرح

دومین ویژگی مثبتی که می توان نام برد تنوع در طرح است. شرکت سجاده فرش سوگند علاوه بر تنوعی که در رنگ و نقشه سجاده فرش ها دارد سجاده فرش هایی با عنوان طرح تشریفات، طرح افشان تولید می کند. از سجاده فرش های طرح تشریفات علاوه بر نمازخانه و مساجد، در راهروها، راه پله ها، ورودی سمینارها و همایش ها استفاده می شود. سجاده فرش طرح افشان نیز از جمله طرح های بی نظیر شرکت سوگند است که نقشی شبیه فرش دارد و در مساجدی که مایلند از سجاده فرشی استفاده کنند که طرح و نقشی شبیه فرش داشته باشد، کاربرد دارد.
نکته: استفاده از سجاده فرش به جای فرش در مساجد مزایایی دارد که می توانید با مراجعه به مقاله هر آنچه درباره فرش سجاده ای می خواهید بدانید، مطالعه بفرمایید.
علاوه بر اینکه سجاده فرش ها به صورت رولی بافته می شوند تا نظم و یکپارچگی صفوف حفظ شود، بعضی از مشتریان سجاده فرش های یکپارچه را برای مساجد خود درخواست می کنند که با توجه به ابعاد مسجد و سفارش مشتری امکان بافت سجاده فرش یکپارچه در کارخانه سجاده فرش سوگند وجود دارد.